Metalová britská hviezda oslavovala narodeniny

Spevák metalovej skupiny Bring Me The Horizon Oliver Sykes už nepatrí medzi tých najmladších v hudobnom svete. 20.11.2016 oslavoval svoje 30 narodeniny. Vo svojom živote to nemal jednoduché a v tomto článku sa dozviete prečo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Už keď bol malý pôsobil ako rebel.
Už keď bol malý pôsobil ako rebel. (zdroj: Twitter)

Rok 1986 bol tragický, lebo vybuchla jadrová elektráreň v Černobyle, ale bol aj prínosom do hudobnej scény. Narodil sa talentovaný spevák Oliver vo Veľkej Británii a to v meste Ashford. Keď bol ešte malý musel sa s rodičmi presťahovať za oceán do Austrálie. Ale netrvalo dlho a po 3 rokoch sa nasťahoval späť do Anglicka. Ako každý teenager neznášal školu a to hlavne matematiku a vedné predmety. Bavila ho angličtina a umenie. V škole to nemal ľahké. Často mal nočné mory a poruchu ADHD, kvôli tomu nebol veľmi obľúbený a často ho školské "celebritky" šikanovali. Na strednej škole "Stockbridge High School" boli o rok vyššie Alex Turner alebo Matt Helders z Indie rockovej skupiny "Arctic Monkeys".

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Ešte mladý Oliver v roku 2004.
Ešte mladý Oliver v roku 2004. (zdroj: 84d1f3.medialib.glogster.com)

 Pokúšal sa zviditeľniť aj v hip-hopovej scéne. Bol v skupine aj s jeho bratom, ktorá sa volala "Womb 2 Da Tomb". Ešte počas strednej škole sa Oliver začal uberať smerom k hudbe aj kvôli skupinám ako Linkin Park, Glassjaw. Možno ak by ich nezačal počúvať a neprilákali by ho do sveta hudby, tak by skončil pracovať v umyvárni na autá v nejakej pofidérnej pobočke, alebo ako pracovník vo firme. To už je na vašej fantázií ako si ho viete predstaviť v inom svete bez hudby. Pred založením slávnej skupiny "Bring Me The Horizon" skladal piesne počas školy. Nakoniec z toho vznikol album Quakebeat. Rád sa prezýval "Olisaurus" pre svoje sólove materiály. 

SkryťVypnúť reklamu

V roku 2004, keď Oliver dosiahol vek dospelosti bola založená teraz známa deathcorová skupina "Bring Me The Horizon". Názov pochádza z dialógu Pirátov z Karibiku, v ktorom Jack hovorí "Now, Bring Me That Horizon". Vydali už 5 štúdiových albumov. "Count Your Blessings" je z môjho pohľadu "najtvrdší" a najnovší album "That's the spirit" je tak trochu rockovejšieho typu. Každý album je v niečom iný, originálny. Neberiem im za zlé, že teraz nerobia deathcore, chceli skúsiť niečo iné. A aj spevák má len jedny hlasivky. Pred predposledným albumom, "Sempiternal", to Oli mal veľmi ťažké. Bol roky závislý na ketamíne. No našťastie sa z toho dostal. 

SkryťVypnúť reklamu
Terajšia zostava Bring Me The Horizon.
Terajšia zostava Bring Me The Horizon. 

Celá ich tvorba ma veľmi zaujala. Odporúčam si vypočuť niektoré ich pesničky a ak nemáte radi "tvrdší" žáner hudby tak aspoň si prečítajte texty. Majú hĺbku a hneď ako som si prečítala text z pesničky "Follow You", tak som sa zamilovala. 

Slávka Noskovičová

Slávka Noskovičová

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som umelkyňa, ktorá nepohrdne vedomosťami z histórie hudby a životom žijúcich alebo nežijúcich slávnych osobností. Zoznam autorových rubrík:  Speváci/Skupiny/SpeváčkySúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu