Do Guláša sme pridali ďalšie dobroty

Písmo: A- | A+

Mikroblog Guláš.sme.sk sme spúšťali čosi pred polrokom. Odvtedy sa mu darí nielen návštevnosťou, ale aj pribúdaním aktívnych používateľov, gulášistov. Preto sme sa pustili do druhej fázy vývoja Guláša, nech viete, že to s touto nevážnou stránkou myslíme smrteľne vážne.

Opakované príspevky

Chceli ste, aby sme zamedzili vkladanie duplicitného obsahu, tak sme to tam teda doprogramovali. Ak bude gulášista pridávať voľačo, čo už niekto prednedávnom pridával, systém mu ponúkne dve možnosti: skopírovať si existujúci obsah do svojho guláša, alebo (keďže nechceme byť fašisti) predsa len si to nahrať na svoj guláš nanovo.

Obrázok blogu

Mechanizmus kontroly nefunguje stopercentne, ale z tej najhoršej trápnosti opakovaného vtipu by nám mal odpomôcť.

Vylepšené komentáre k príspevkom

Z tohto sa tešíme asi najviac: konečne sa dá v diskusii reagovať nielen suchým textom, ale aj kurzívou, tučným, linkom a najmä obrázkom. Dúfame, že to využijete na výstižné reakcie a komentáre. Rovnako je to výborný nástroj na otváranie tvorivých tém, ako mával Kaleráb, kým nezaspal natrvalo.

Obrázok blogu

Animované gify

To, čo je v poézii haiku, to je v internete animované gifko – prastarý formát, v ktorom sa v nekonečnej slučke hýbe obrázok. Dlho sme dumali, ako to spraviť tak, aby sa u nás dali prehrávať animované gify a pritom ste vy nemuseli ťahať dvadsaťmegové stránky. Nakoniec sme to spravili tak, že v gulášových „výlistoch“ si treba gifko spustiť tak, ako video, ale na permalinku už beží automaticky. Dúfame, že takto je to rozumný kompromis.

Obrázok blogu

Miesto zboku to riešime zospodku

Keďže ste nám slabo klikali na rebríčky v bočnom paneli, usúdili sme, že sú na zlom mieste. Presunuli sme ich teda na spodok stránky, kde by ste o ne mali pohľadom zavadiť častejšie. Naspodku rovnako nájdete aj bižutériu sociálnych sietí.

Ak máte nápad, ako ešte gulas.sme.sk vylepšiť, dajte nám vedieť v diskusii k článku alebo cez službu 3veci.

Ďakujeme, tím SME.sk.

Skryť Zatvoriť reklamu