Pozrite si medzi prvými novú titulku SME.sk

Titulná strana SME.sk sa zmení a dostane nové písmo. Jednou z hlavných motivácií je, aby tlačené aj virtuálne vydanie denníka spájala rovnaká identita i podobné prvky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (62)

Pozrite si novú podobu SME.sk.

Zmena písma

Font Greta, ktorý využíva aj tlačené vydanie denníka, sme pre potreby webu upravili a získal tak podobu, ktorú môže používať printové aj digitálne vydanie.

Fonty v novej úprave SME.sk vytvoril slovenský typograf a špička vo svojom odbore Peter Biľak. Aj takýmto spôsobom chce SME podporovať slovenských tvorcov.

Zjednotením fontu posilní denník SME svoju vizuálnu identitu. Je to štandard aj vo svete, rovnakou cestou sa vydali denníky ako New York Times, Guardian, Washington Post, Wall Street Journal či magazíny Monocle alebo New Yorker.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Porovnanie s novou podobou.
Porovnanie s novou podobou. (zdroj: SME.sk)

Upravené menu aj navigácia

Nové zmeny zjednodušujú aj navigáciu na hlavnej stránke SME.sk. K hlavnému obsahovému menu pribudne aj druhé. Takéto menu ste už mohli vidieť na redizajnovaných sekciách ako Ekonomika, Domov, Tech alebo Kultúra.

Do navigácie na hlavnej stránke SME.sk tak pribudnú aktuálne témy, ako napríklad Voľby 2016Štrajk učiteľov či Zdravotné sestry a výpovede. Tieto témy bude redakcia meniť podľa aktuálneho spoločenského diania.

Aby bola navigácia ešte jednoduchšia, zjednotí sa aj používanie rôznych symbolov a ikoniek. Obrazové ikony v novom vzhľade nahradí jednoduchšia verzia, ktorá v červenom rámčeku zobrazuje písmom, aký obsah navyše - audio, video alebo fotogalériu - môže čitateľ očakávať.

SkryťVypnúť reklamu

Prémiový obsah bude označený ikonou s pluskom. Prémiový obsah denníka už nejaký čas združuje nová sekcia SME+, ktorú nájdete na adrese plus.sme.sk.

Nová podoba SME.sk. Kliknite na obrázok a presmerujeme vás na novú titulnú stránku.
Nová podoba SME.sk. Kliknite na obrázok a presmerujeme vás na novú titulnú stránku. (zdroj: SME.sk)

Najčítanejšie aj zo Slovak Spectator

Zmenou prešiel aj obľúbený box najčítanejších textov v pravej hornej časti SME.sk.

K záložkám najčítanejších textov za 4 hodiny, 24 hodín, 7 dní a SME+ pribudne zoznam populárnych anglických článkov “EN”.

Posledná záložka "EN" bude zobrazovať najčítanejšie anglické texty zo Slovak Spectator za 24 hodín.

The Slovak Spectator sú jediné anglické noviny, ktoré na Slovensku vychádzajú a zároveň najväčší portál, ktorý prináša denné spravodajstvo v anglickom jazyku.

SkryťVypnúť reklamu

Novú podobu SME.sk nájdete na tomto odkaze.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, pokojne ich píšte do diskusie, budeme na ne odpovedať. Ak ste našli chybu, prosíme, napíšte na david.tvrdon@smeonline.sk.

Čo je nové na sme.sk

Čo je nové na sme.sk

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  264
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Novinky, zlepšenia a vôbec všetko, s čím sa chceme podeliť. Zoznam autorových rubrík:  Novinky na sme.skNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu