5 skvelých darčekových nápadov na Deň otcov

Písmo: A- | A+

Aj otcovia majú svoj deň. ​Potešte toho svojho niečim špeciálnym. Máme pre vás 5 skvelých nápadov na darčeky.

Den otcov
Den otcov (zdroj: SME,sk)

Aj keď nie je taký rozšírený ako deň venovaný všetkým matkám, aj otcovia majú svoj oficiálny sviatok. Deň otcov pripadá v našom regióne na tretiu nedeľu v šiestom mesiaci roka, tento rok to teda bude 17. jún.

Sviatok má už vyše sto rokov a pripisuje sa americkému dievčaťu Sonore Smart Dodd, ktorá počas omše na Deň matiek dostala nápad, že aj jej otec William, veterán americkej občianskej vojny, by si zaslúžil svoj deň.Myšlienka sa zapáčila aj vedeniu jej rodného mesta Spokane a v roku 1910 sa po prvýkrát oficiálne oslavoval.

Ak aj vy chcete potešiť vášho otca nejakou drobnosťou, máme pre vás hneď niekoľko nápadov na darček.

1. Ponožky

Znie to ako najotrepanejší darček, no v nákupných centrách či v e-shopoch nájdete hneď niekoľko značiek štýlových ponožiek, aké váš otec zrejme ešte nemá v zásuvke. Od originálnych elegantných vzorov až po miestami šialené motívy.

ponozky
ponozky (zdroj: Pixabay)

2. Poukaz do barbierstva

Pre veľa mužov je strihanie vlasov skôr otravná nutnosť, ktorú chcú vybaviť za čo najmenej peňazí, ideálne v pivničnom kaderníctve v paneláku. V hipsterských barbierstvach určených len mužom dostane váš otec dobrý účes aj zážitok z klasickej starostlivosti o mužskú hlavu.

3. Eko-pohár na kávu

Ak je váš otec kávičkár, okrem kvalitnej kávy z lokálnej pražiarne sa mu môže hodiť aj ekologický pohár na viacnásobné použitie či prenosný “tumbler”. Kávu môže nosiť so sebou a ešte ho aj naučíte produkovať menej odpadu.

pohar
pohar (zdroj: Pexels)

4. Poukážka do divadla

Tomuto darčeku sa poteší rovno aj mama. Darujte vášmu otcovi poukážku na lístky do divadla či kina. Predstavenie aj dátum si budú môcť vybrať podľa vlastného vkusu.

5. Predplatné SME.sk

A jeden nápad aj z vlastného súdka: Ak váš otec sleduje aktuálne dianie, určite ocení predplatné SME.sk. Za 29 EUR na celý rok môžete venovať prístup k tisíckam nových článkov na najväčšom spravodajskom webe na Slovensku, vrátane vyše 20-ročného archívu a ďalších výhod. Stačí len kliknúť na tlačidlo "Darovať", zaregistrovať sa (ak ste už zaregistrovaný, prihláste sa) a po uhradení predplatného a prijatí platby Vám pošleme e-mail s aktivačným kódom a pekným Darovacím poukazom (PDF formát), ktorý môžete podarovať.

CTA
CTA (zdroj: SME.sk)
Obrázok blogu
Skryť Zatvoriť reklamu