Vylepšili sme Guláš. Ochutnať ho môžete už aj na mobile či tablete

Písmo: A- | A+

Minulý týždeň sme predstavili kompletný redizajn zábavnej stránky Guláš.SME.sk. Web už vyzerá lepšie, modernejšie a funguje už aj na mobilných zariadeniach.

Viac ako rok sme v redakcii pokukovali po responzívnom dizajne, teda po takom riešení stránky, aby sa dobre zobrazovala na všetkých zariadeniach - na stolových počítačoch s veľkými monitormi, na laptopoch, tabletoch aj smartfónoch. Obdivovali sme zaujímavé weby z celého sveta, až sme sa nakoniec odhodlali skúsiť to aj u nás.

Tumbleblog Guláš.SME.sk nám nato prišiel úplne ideálny. Zábavné obrázky a videá sú totiž presne ten typ obsahu, pri ktorom sa výborne zabíja nuda, a preto sú na tabletoch veľmi obľúbené. Novým dizajnom sme chceli spríjemniť užívateľský zážitok ľuďom pri počítačoch, ale aj všetkým, ktorí používajú dotykové zariadenia. Potešila nás odozva našich betatesterov a aj veľmi dobré reakcie po prvých dňoch od spustenia.

Guláš je prvým webom v našom portfóliu, ktorý využíva technológiu responzívneho dizajnu. A určite nie posledným.

Obrázok blogu


Takto sa stránka prispôsobuje veľkosti obrazovky (počítač, tablet, mobil). Kliknutím obrázok zväčšíte

Okrem nového dizajnu testujeme aj upozornenia podobné tým, ktoré používa Facebook či Google+. Používatelia by vďaka nim mali mať prehľad o tom, komu sa ich príspevky páčili, kto im ich komentoval či zdieľal.

Podobné notifikácie sme pred dvoma týždňami spustili aj na diskusie.sme.sk.

Skryť Zatvoriť reklamu