Magazín Právo: Vláda stále chystá amnestiu na dlhy. Ako bude vyzerať?

V stredu 29. novembra bude v denníku SME vložený 24-stranový magazín Právo, súčasťou sú rady pre podnikateľov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Ilustračná fotka
Ilustračná fotka (zdroj: unsplash)

V stredajšom vydaní denníka SME nájdete 24-stranový magazín Právo, výsledok spolupráce denníka SME a anglických novín The Slovak Spectator, ktorý sa hodí každému živnostníkovi či podnikateľovi s vlastnou eseročkou.

Špeciálna príloha: Magazín Právo

Magazín bude vložený do denníka SME v stredu 29. novembra.

Od 1. januára 2018 totiž začne platiť novela daňového poriadku, podľa ktorej všetky eseročky bez rozdielu musia s daňovými úradom komunikovať už len elektronicky.

Magazín Právo vychádza v stredu 29. novembra ako príloha denníka SME.
Magazín Právo vychádza v stredu 29. novembra ako príloha denníka SME. (zdroj: SME.sk)

To isté platí pre všetkých živnostníkov, ale tým dali poslanci polroka čas, aby sa pripravili. Ako si vybavia prístup na portál finančnej správy? Stačí im na to čipový občiansky?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V magazíne nájdete odpovede na najčastejšie otázky o e-komunikácii. Magazín Právo tiež prináša informácie o Všeobecnom nariadení o ochrane osobných údajov (GDPR), ktorý ovplyvní prakticky všetkých podnikateľov.

Súčasťou magazínu je aj veľký prehľad najväčších advokátskych kancelárii v krajine. O umiestnení v rebríčkoch nerozhodlo hlasovanie, ale iba merateľné výsledky, ako sú tržby, počet advokátov či čistý zisk na partnera.

Väčšina z top právnických firiem odhalila aj svoje najväčšie biznisy za poslednú sezónu. Dozviete sa, kto radí developerom J&T a HB Reavis s prestavbou centra hlavného mesta, kto bojuje za dvoch akcionárov Esetu, aby im neukradli hotel Carlton, ale aj to, aký právnici robili na prípadoch spojených s Vodnou elektrárňou Gabčíkovo (zďaleka nie len Radomír Bžán).

SkryťVypnúť reklamu

Súčasťou magazínu je aj článok o aktuálnom stave prípravy exekučnej amnestie, ktorá sa dotkne státisícov ľudí. Súkromná poisťovňa Dôvera neprehľadnú situáciu na príprave amnestie využila a vyhlásila vlastnú.

V ďalšom texte prinášame odpovede na časté otázky o delení majetku (BSM) po rozvode. Súčasťou pestrej prílohy je veľký štvorstranový rozhovor s dekanom Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Eduardom Burdom.

Napriek nedostatku financií sa rozhodol zreformovať štúdium tak, aby o niekoľko rokov mohli aj bakalári robiť vyšších súdnych úradníkov. V rozhovore tiež hovorí, koľko zarábajú prednášajúci, či bude treba zvýšiť školné za externé štúdium a ako je to s výučbou etiky na právnickej fakulte.

SkryťVypnúť reklamu

Magazín Právo s rebríčkom najväčších právnických firiem a ich top biznisov vydáva denník SME a noviny The Slovak Spectator už druhý rok.

Magazín bude vložený do denník SME v stredu 29. novembra.

Čo je nové na sme.sk

Čo je nové na sme.sk

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  264
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Novinky, zlepšenia a vôbec všetko, s čím sa chceme podeliť. Zoznam autorových rubrík:  Novinky na sme.skNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu