Špeciálny bedeker: Pre budúcich vysokoškolákov

Pre všetkých, ktorí chcú študovať na vysokej škole, sme pripravili špeciálnu 48-stranovú prílohu. Dozviete sa v nej všetko, čo potrebujete vedieť o prihláškach, termínoch, poplatkoch, či nových študijných programoch.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Špeciálny bedeker: Pre budúcich vysokoškolákov už v stredu 7. 2.
Špeciálny bedeker: Pre budúcich vysokoškolákov už v stredu 7. 2. (zdroj: SME.sk)

Chcete študovať na vysokej škole? Alebo ste rodičia, ktorí majú doma maturanta a dobré vzdelanie považujete za základ budúcnosti svojich detí?

Blížia sa termíny na podávanie prihlášok na vysoké školy. Dokedy treba poslať prihlášku a koľko sa za ňu platí? Aké sú podmienky na prijatie? Kedy sa na univerzity môžete pozrieť osobne?

Stať sa dnes vysokoškolákom nie je až také ťažké, lebo možností je veľa. Uchádzači si na Slovensku môžu vybrať z 20 verejných, troch štátnych, 12 súkromných a z piatich pobočiek zahraničných vysokých škôl, ktoré majú spolu 115 fakúlt. Ďalšie možnosti ponúka zahraničie

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Špeciálna príloha už v stredu 7. februára

V stredu 7. februára nájdete bedeker VYSOKÉ ŠKOLY ako prílohu v denníku SME.

Prinášame vám skúsenosti mladých ľudí, ktorí to vyskúšali na vlastnej koži. Študovali alebo študujú na školách doma aj v zahraničí.

Taký Jakub Mačina, absolvent Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave rozpráva o tom, ako sa mu zmenil život vďaka štúdiu na tejto fakulte, aj keď jeho známky a predispozície v matematike a informatike neboli počas strednej školy oslňujúce. Napriek tomu sa o to viac na „výške“ snažil zo štúdia vyťažiť maximum.

Obrázok blogu

Predstavujeme vám aj mimoriadnych študentov, ktorí robia dobré meno slovenským stredným školám v zahraničí. Ako napríklad Alexandra Urbaníková a Roman Kluvanec z Gymnázia na Párovského ulici v Nitre.

SkryťVypnúť reklamu

Alexandru ako prvú študentku zo Slovenska prijali na arabskú univerzitu, kde študuje matematiku. Rodičia ju pritom nemusia finančne podporovať, pretože jej výdavky plne pokrýva štipendium.

Maturanti sa z našej prílohy môžu dozvedieť aj to, že tento rok sa na fakulty Slovenskej technickej univerzity budú prihlasovať len elektronicky, čo výrazne zníži výdavky za prijímacie konanie. Ale tiež to, že na iných fakultách tak skoro papierové prihlášky nezrušia.

V 48 stranovom Bedekri sa však dozviete zo života na vysokých školách ešte omnoho viac.

Čo je nové na sme.sk

Čo je nové na sme.sk

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  264
  •  | 
  • Páči sa:  8x

Novinky, zlepšenia a vôbec všetko, s čím sa chceme podeliť. Zoznam autorových rubrík:  Novinky na sme.skNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu