Spoveď amerického skinheada v denníku SME

Denník SME pre vás pripravil opäť exkluzívne vydanie. Knihu Romantické násilie: Spoveď amerického skinheda si budete môcť kúpiť 7. februára spolu s denníkom SME len za 1 €.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (29)
7. februára s denníkom SME za 1 euro.
7. februára s denníkom SME za 1 euro. (zdroj: sme.sk)

V štrnástich rokoch bol Christian Picciolini, bystré a milované dieťa z dobrej rodiny, vytipovaný a školený na šírenie násilného rasistického programu a rýchlo zaujal neprehliadnuteľnú pozíciu lídra prvého amerického neonacistického skinhedského gangu. 

Spoveď skinheada: Kopali sme ho do rebier. Do chrbta. Do hlavy >> 

Ako sa mohol chlapec z predmestia Chicaga, ktorému osud prial, stratiť v extrémistickej ideológii, ktorá je desivá pre každého slušného človeka?

Romantické násilie: Spoveď amerického skinheda je strhujúci príbeh o tom, ako bola osamelému outsiderovi, vštepovaná ideológia v čase, keď ako tínedžer najviac zo všetkého túžil niekam patriť. Osudné stretnutie s charizmatickým mužom, ktorý rozpoznal a zneužil túto silnú Christianovu potrebu, spôsobilo, že jeho život nabral nebezpečný kurz. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď bol jeho charizmatický učiteľ uväznený za kruté zločiny z nenávisti, Christian zaujal jeho miesto a v osemnástich viedol najbrutálnejšiu extrémistickú bunku v celej krajine. Či už v drsných pouličných potýčkach, na pijanských zrazoch v duchu ideológie white power, pri búrlivej nacistickej rockovej hudbe alebo verbovaný zahraničnými teroristickými diktátormi, sa plne pohrúžil do rasistickej skinhedskej kultúry, nenávistnej propagandy a násilia. 

Bývalý skinhed: Milovať svoju krajinu, neznamená nenávidieť ostatných >>

Christian Picciolini
Christian Picciolini 

Napokon Christian pochopil, že tento život naplnený nenávisťou je postavený na lži. Po rokoch boja s monštrom, ktoré sám stvoril, bol schopný začať nanovo. Opustil skinhedské hnutie, vyštudoval univerzitu DePaul a začal úspešne podnikať. V jeho produkcii fungoval druhý najdlhšie vysielaný hudobný televízny program v Amerike a uviedol na trh Goldmill Group, firmu z oblasti zábavného priemyslu. 

SkryťVypnúť reklamu

V roku 2010 sa podieľal na založení neziskovej organizácie na podporu mieru Life After Hate, ktorá pomáha ľuďom vymaniť sa zo združenia šíriaceho nenávisť a nájsť lásku k sebe samému, prijímať ostatných bez ohľadu na farbu pleti, náboženské vyznanie alebo sexuálnu orientáciu.

Osem rokov ma klamali. A ja som klamal ostatných – priznáva bývalý americký skinhead >>

Christian Picciolini v kabarete Michala Havrana

Čo je nové na sme.sk

Čo je nové na sme.sk

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  264
  •  | 
  • Páči sa:  8x

Novinky, zlepšenia a vôbec všetko, s čím sa chceme podeliť. Zoznam autorových rubrík:  Novinky na sme.skNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu