SME odkúpilo internetovú službu asdf.sk

Vydavateľ denníka SME dnes oznámil uzavretie dohody o odkúpení internetovej služby Asdf.sk. Tá zhromažďuje odkazy na najzaujímavejšie správy v slovenčine z celého internetu a umožňuje čitateľom hlasovaním rozhodovať o tom, ktoré články budú uverejnené na titulnej stránke.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Vydavateľstvo Petit Press, a. s., službupremenuje na „vybrali.sme.sk" a začlení pod internetové stránky denníkaSME. Priamo na titulnej stránke Sme.sk sa tak v budúcnosti objavia ajodkazy na najzaujímavejšie články konkurenčných denníkov, časopisov, ale aj menejznámych blogov či špecializovaných serverov.

Najmä pre menšie webové stránky to budešanca zviditeľniť sa prostredníctvom webu www.sme.sk, ktorý denne navštívitakmer 100 tisíc ľudí. Čitatelia SME budú zasa vďaka novej službe informovanío tom, čo zaujímavé sa píše na iných webových stránkach.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Portál asdf.sk funguje od apríla 2006 a jeho autorom jeprogramátor Imrich Jalšovský, ktorý bude službu aj naďalej pre denník SME vyvíjať.Doména www.asdf.sk zostane v jeho vlastníctve, ale v priebehuseptembra bude na základe dohody presmerovaná na novú adresuhttp://vybrali.sme.sk.

Akofunguje asdf.sk

1. Po registrácii môže ktokoľvek pridaťna asdf.sk (čoskoro vybrali.sme.sk) odkaz na zaujímavý článokz ľubovoľného internetového média. Zaradené môžu byť článkyv slovenčine alebo češtine, takisto odkazy obrázky a videá.

2. Za pridané články môžu všetcičitatelia aj bez registrácie hlasovať v sekcii „nové články".

3. Texty, ktoré získajú najviac hlasov,sa objavia na titulnej stránke www.asdf.sk a v budúcnosti priamo ajna www.sme.sk.

Hoci odkazovanie na vlastnú konkurenciuešte na Slovensku nie je bežné, riaditeľ oddelenia elektronického publikovaniaPetit Press, a. s, Valér Kot sa neobáva, že by mohla propagácia iných webovohroziť pozíciu SME.sk ako najnavštevovanejšieho spravodajského serveru naSlovensku.

„Vo veku internetu je prirodzené, že si čitateľ chce porovnať, akotú istú udalosť spracovali rôzne médiá. Ak privedieme našich čitateľov aj ku konkurencii,nebude nám to prekážať, dôležitá je informačná hodnota článku pre čitateľa,ktorú získa práve cez našu službu" povedal Valér Kot.

SkryťVypnúť reklamu

„Hlavným zámerom je všakupozorniť na menej známe internetové médiá a blogy, ktoré často ponúkajúoriginálny pohľad na svet a informácie, ktoré v tradičných médiáchčitateľ nie vždy nájde."

Systém vybrali.sme.sk poslúži aj nahodnotenie článkov z jednotlivých sekcií portálu sme.sk - ku všetkýmtotiž postupne pribudne tlačidlo „Pridaj na vybrali.sme.sk". Čitatelia tak budúmôcť hlasovaním sami rozhodovať, ktoré z článkov sa majú dostať až natitulnú stránku.

Odkaz umožňujúci vloženie článku navybrali.sme.sk si však môžu bezplatne vložiť na svoje stránky aj majiteliaostatných spravodajských serverov či blogov, a zvýšiť tak pravdepodobnosť,že ich článok zaujme čitateľov SME a získa z webových stránok denníkatisícky nových čitateľov.

SkryťVypnúť reklamu

K úplnému začleneniu službyvybrali.sme.sk na www.sme.sk dôjde v októbri zároveň s predstavenímnového dizajnu titulnej stránky SME.sk, ktorý sa už v súčasnosti testuje.

Čo je nové na sme.sk

Čo je nové na sme.sk

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  264
  •  | 
  • Páči sa:  8x

Novinky, zlepšenia a vôbec všetko, s čím sa chceme podeliť. Zoznam autorových rubrík:  Novinky na sme.skNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu