Reakcia na článok v Novom čase z 8.2.2011:

Denník Nový čas vo svojom vydaní z 8.2.2011 v článku s titulkou "V SPP zastupuje štát tento 'cucák' z KDH" spochybnil moju profesionálnu aj občiansku česť konštatovaním, že som bol predsedom KDH Jánom Figeľom dosadený do dozornej rady SPP-distribúcia, a.s., a že na pôsobenie v dozornej rade nemám dostatočnú kvalifikáciu. Odhliadnuc od nepravdivých a sugestívnych konštatovaní, je potrebné uviesť na pravú mieru niekoľko skutočností, ktoré autorka článku Martina Rakovická pri svojej príprave témy zanedbala alebo úmyselne prehliadla.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Do dozornej rady SPP-distribúcia som nebol dosadený Jánom Figeľom, ale nominovaný Fondom národného majetku, ktorý je väčšinovým akcionárom spoločnosti SPP-distribúcia a.s. a ministerstvom hospodárstva SR, ktoré je vykonávateľom akcionárskych práv. Obe inštitúcie kladne posúdili moju kvalifikáciu. Členom dozornej rady som sa stal 13. januára 2011. 

Som presvedčený, že som dostatočne kvalifikovaný vykonávať funckiu člena dozornej rady. Nielen preto, že kvalifikačné predpoklady žiaden zákon nedefinuje. V rokoch 2006 až 2010 som pocitvo slúžil občanom Petržalky ako ich poslanec a svedomito kontroloval hospodárenie a chod samosprávy, tiež miestnych podnikov a bol som účastný viacerých strategických projektov, ako informatizácia, procesný audit a zverejňovanie informácií nad rámec infozákona. Úlohou člena dozornej rady je zastupovať štát a kontrolovať, ako spoločnosť SPP-distribúcia, a.s. narába s podielom štátu a či svoje služby vykonáva dobre a k spokojnosti občanov. Na túto úlohu nemá vplyv ani vek, ani "odbornosť" (práve naopak, príliš úzke previazanie s odvetvím môže byť na škodu), ale zodpovedné, svedomité a transparentné plnenie si povinností, štúdium predložených materiálov a kladenie správnych otázok. Štyri roky som tak konal v Petržalke a nikdy som nemal čo skrývať. Práve naopak, v otvorenosti som šiel kolegom komunálnym poslancom príkladom. Svedčí o tom moje ocenenie inštitútom INEKO v roku 2008 a aj prítomnosť na portáli PolitikaOpen: http://politikaopen.sk/frontend/users/4c04cf9877513670dd00000d.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Rovnaký prístup som pripravený uplatniť v dozornej rade SPP-distribúcia, a.s. Svedomitosť a otvorenosť si vážim nadovšetko a svojou doterajšou prácou som sa to snažil preukázať. Čo som dokázal, nemám cez priazeň mocných, ani občianskym angažovaním sa v KDH, ale dokázateľne vlastným úsilím. Či už presvedčením voličov vo voľbách alebo výberovým konaním, ktoré sa mi podarilo vyhrať v agentúre SARIO alebo v Medzinárodnom republikánskom inštitúte. Možno ma to kvalifikuje iba za "cucáka" a možno to nestačí na kvalifikáciu redaktora denníka Nový čas, ale vždy sa budem svojich zásad úzko držať. 

Na záver niekoľko upresnení. Článok pani Rakovickej niektoré fakty týkajúce sa praxe a vzdelania z mojho CV tendečne "prehliadol," prikladám preto pre korektnosť plné znenie môjho profesionálneho CV tu: http://www.novota.sk/texty/CV.pdf

Michal Novota

Michal Novota

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Živnostník, občasný publicista, Program Officer v International Republican Institute, analytik Konzervatívneho inštitútu M.R. Štefánika, človek sledujúci verejné dianie okolo. Inak optimistický realista s vážnymi príznakmi daňovej a odvodovej revolty. Ako poslanec miestneho zastupiteľstva v Petržalke reprezentuje občanov v treťom volebnom obvode. Zoznam autorových rubrík:  PetržalkaOrwelliadaJoy of LifePhotostoryReakcie

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu