Príliš staromódna pre dnešnú dobu

Láska pre mňa znamená to, že nič nie je samozrejmé a že si to obaja uvedomujeme. Vážiť si seba navzájom, rešpektovať sa a neklamať si...vlastne, to už chcem prílíš veľa. :-)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Čoraz viac si pripadám staromódne, ale vôbec nerozumiem prioritám a spôsobu života väčšiny dnešných mladých dievčat, reps. mladých ľudí. Občas sa mi doslova rozum pozastavuje. Naozaj som staromódna, keď mi je proti srsti, keď mi niekto povie, že načo sa budem o seba starať sama a snažiť sa postaviť na vlastné nohy, že veď nech sa zavesím na krk nejakému chudáčikovi a ten sa už o mňa postará? Neviem, ale takýto ľudia si asi nevážia samých seba a teda nikdy si nebú vážiť ani nič iné. Naozaj sme klesli tak hlbko, že si užívame povrchné niekoľkotýždňové vzťahy, skáčeme od jedného partnera k druhému a zabudli sme, čo to znamená naozaj milovať? Milovať úprimne od srdca a nič za to nežiadať? Čo sa to s nami stalo? Kedy z nás dievčat prestali byť dámy? Viem, že väčšina chlapov vedia byť svine a ide im len o to jedno. Ale tak ako nemožno nás všetky hádzať do jedného vreca, nemožno ani ich. Stále nás tu žije zopár jedincov, ktorí očakávame viac. Ktorí stále naivne veríme na lásku až za hrob, romantické gestá a na človeka, pre ktorého budeme znamenať celý svet.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No osud je ironický. A rád sa s nami zahráva. A rád pretína cesty práve tým protikladom. Preto je čoraz viac zatrpknutých ľudí, ktorí sú zdeptaní z dnešných vzťahov, vyčerpaní z hľadania diamantu v kope kamienkov a strhaný z rán, ktoré sa im vďaka ich staromódnosti vo vzťahoch ušli. Ale nebuďme zatrpkutý. Netreba svoje srdce obaliť bublinkovou fóliou, aby sa mu náhodou niečo nestalo a držať ho pevne schované v bezpečí a nikomu nedovoliť sa k nemu priblížiť. Lebo potom príde chvíľa, keď sa objaví ten náš diamant a my ho kvôli svojej zatrpknutosti a strachu k sebe nepustíme a síce si to neuvedomíme, zachováme sa presne ako tí ľudia, ktorým sme dovolili, aby nás zničili. A zničíme tak ďalšie nevinné srdce, ktoré už možno držalo pokope len vďaka kúskom lepiacej pásky a posúvala ho vpred odvaha jeho majiteľa. Odvaha, ktorú sme my nemali a ktorá nám mala byť príkladom.

SkryťVypnúť reklamu

Preto, ak aj ty máš pocit, že nepatríš do dnešnej doby, bojíš sa svojej zraniteľnosti, ale stále v kútiku duše hľadáš svoj diamant, maj oči a najmä srdce otvorené. Keď ho stretneš spoznáš to. Tak nedovoľ, aby v tebe vyhral strach, strach zo sklamania a aby si sa stal obeťou predošlých vzťahov. Si silný, pretĺkaš sa životom sám a myslíš si, že všetko zvládneš, že nikoho nepotrebuješ, a aby si podporoval tieto povrchné vzťahy budeš radšej sám. No nedovoľ svojmu strachu a zatrpknutosti, aby odohnali tvoj diamant. Pretože on síce bude trpezlivý, bude ti rozumieť , bude tu vždy pre teba, no nezaslúži si, aby mu odmenou za jeho nezištnú lásku a za to, že ťa bude mať rád takého/ú aká si, bol tvoj chlad. Daj pozor, aby chvíľa, ked prídeš na to, čo ten človek pre teba znamená, neprišla príliš neskoro. Zatrpknutosť totiž nie je tým, čo môže dnešnú dobu zmeniť. Ale láska áno. Láska a otvorená myseľ dokážu zázraky. Síce mnohí už na ňu neveria, no stále tu je. A stále nám dokáže byť záchranným kolesom v dobe, v ktorej máme pocit, že sme omylom.

Nikola Oceláková

Nikola Oceláková

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

"Life gives you lots of chances to screw up which means you have just as many chances to get it right." Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu