Ako ďalej pani premiérka ?

Písmo: A- | A+

Tak zabili nám priamu voľbu generálneho prokurátora. Nie nezabili, len som si dovolil parafrázovať tento slávny výrok z nezabudnuteľného Švejka. Možno však nenávratne utrpela povesť pani premiérky.

 

Za ten krátky čas čo vstúpila do predvolebnej kampane a čo šéfuje slovenskej vláde urobila toľko vyhlásení, ktoré vzápätí zmenila, že to už neprekvapuje. No tento raz to nie je o tom, že tvrdila, že dane sa zdvíhať nebudú a o chvíľku už avizovala zvýšenie DPH z 19% na dvadsať. Nie je to ani o tom, že podnikanie „Hayekovcov“ za Ficovej vlády bolo prinajmenšom neetické a musia obidvaja štátni tajomníci podať demisiu, aby to potom  hodila na vedľajšiu koľaj. Pri kauze Matovič sa najskôr tvárila, že ju do toho nie je nič nech si to vyrieši Sulík atď. Teraz však prekročila Rubikon, keď v nedeľu večer vyhlásila, že je za tajnú voľbu, bez škandálov, aby prípadne nový generálny guvernér nemohol byť napadnutý na Ústavnom súde. Uplynulo len pár hodím a zrazu pani premiérka, ako ona hovorí, zmenila názor. Už jej nebude prekážať verejné hlasovanie a zmena pravidiel počas „zápasu“.Zľakla sa toho čo sama spravila. Celú kauzu okolo voľby generálneho prokurátora zapríčinila totiž ona svojim nepremysleným vyhlásením, že keď bude zvolený pán Trnka ona podá demisiu. Ak by to nepovedala nič by sa nestalo a generálny prokurátor by bol dávno zvolený a som presvedčený, že by sa nevolal Trnka.

Je zrejmé, že Iveta Radičová je takpovediac v zajatí určitých politických kruhov. Môže síce povedať čo chce, a akoby to či ono chcela urobiť, ale vzápätí po „konzultáciách“, ako to povedal pán predseda parlamentu Sulík, zmení názor. Po tomto poslednom zobratí svojho slova sa Iveta Radičová stala nedôverihodnou osobou. Je zrejmé, že keď v budúcnosti niečo povie málokto ju bude brať vážne. A to je naozaj na pováženie.

Skryť Zatvoriť reklamu