Ondrej Šoth – kostlivec v skrini SND

Písmo: A- | A+

Včera som bol na tradičnom podujatí na Salóne u Liszta v ktorom ako hostia vystúpili riaditelia SND vrátane jeho generálneho riaditeľa Ondreja Šotha. Ak on má povzniesť SND tak Boh s nami.

Na rozdiel od Vladimíra Strniska, Petra Dvorského a mimoriadne vtipného Vlastimila Harapesa pán Šoth hovoril o tom aká spúšť, aká čierna diera zostala po jeho predchodcoch a že vlastne musí začať úplne odznova. Potom v dlhom rade vymenoval všetko možné aj nemožné čo za dva mesiace vymyslel len nepovedal ako to bude realizovať. Boli to slová pýchy a velikášstva, pričom stále zdôrazňoval, že ani trochu nie je ambiciózny a ani za nič nechcel byť riaditeľom. Nechcel som veriť vlastným ušiam, že takto môže hovoriť človek na jeho mieste. Po skončení Salóna som sa niekoľkých ľudí opýtal čo hovoria na prejav pán generálneho, lebo inak sa to nedá nazvať, a oni mi potvrdili môj údiv nad jeho správaním.

Podľa jeho vystúpenia by som povedal, že viac ako dva roky na terajšom mieste nezostane a potom zas bude nový konkurz, čo SND neprospeje. Myslím si, že Ondrej Šoth je riadny kostlivec v skrini v SND, ktorý ešte narobí riadne paseky.

Skryť Zatvoriť reklamu