Prd z mojich poslancov za 311 mil. Sk

Som rád pán Paška, že ste určili čas na hlasovanie o vyslovení nedôveri pánovi prémiérovi na 19:00. Plne s Vami súhlasím. Zaoberať sa nepodstatnou agendou v priebehu pracovného dňa je úloha, ktorej sa dobrý manažér vyhne. Odvolávania premiéra za súčasnej situácie je presnou tvárou súčasnej opozície. Povinne prídu všetci odvolať premiéra, ale nevedia sa ani dohodnúť na spoločnom kandidátovi na prezidenta.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)
Obrázok blogu

Opozícia by mala plniť kontrolnú funkciu vládnucej moci. Ale ako?

Kontrolný mechanizmus, by mal identifikovať odchylky od želaného stavu, stanoviť a rozanalyzovať ich príčiny, navrhnúť opatrenia na zlepšenie a monitorovať ich nápravu po určitom čase. Takto by som to videl z pohľadu audítora.

V blogu Privatizácia SPP a p. RF kričí chyťte zlodeja som dostal od čitateľov reakciu ako mohol pán premiér ovplyvniť chod privatizácie SPP, keď boli pri moci pravičiari.

Ale o tom to je? Čo vlastne robí opozícia a aká je jej politická zodpovednosť pred voličmi? Akú zodpovednosť preberá za chod krajiny počas 4 ročného volebného obdobia, keď o ničom nerozhoduje.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na stránke www.nrsr.sk som napočítal 64 poslancov klubov SDKÚ-DS, KDH a SMK. Každému poslancovi prislúcha nasledovné ohodnotenie Pre pána Jureňu, tento výpočet vyzeral nasledovne. To predstavuje 56 300 korún plus diéty a náhrady ďalších výdavkov spojených s výkonom funkcie vo výške 45 040 korún.

To jest mzda poslanca tak dosiahne  asi 101 340 korún.

Ak nám páni opozičnícki poslanci (64) sedia v parlamente 4 roky tak nás to občanov stojí 311 mil. Sk.

Ale za čo?

Príklad:

Čo urobí opozícia v takej závažnej téme ako je hrozba arbitráže zo strany vlastníkov zdravotných poisťovní, z dôvodu obmedzenia zisku? Toto je najaktuálnejšia téma dňa.

SkryťVypnúť reklamu

Nemyslím si, že Penťáci urobia nejaký krok bez toho aby, mali vymodelované ziskové scenária ako uspieť. Pritom z 15 mld. Sk, si určite zaplatia najlepších právnikov.

A čo urobila opozícia. Spísala petíciu, ale vládnuca garnitúra ju prevalcovala svojim rozhodnutím o zamedzení zisku zdravotným poisťovniam. A čo ďalej? Bolo toto posledné zakúsnutie opozície do tohto problému.

Ako kontroluje pána premiéra v tomto ťažení. Rútime sa pravdepodobne do arbitráže, kde si určite penťáci prídu na svoje. Ako ho môže opozícia zastaviť?

Zatiaľ som len počul veľkohubé vyhlásenia zo strany vodcu, ale prosím predložte nám analýzu toho akú máme pravdepodobnosť výhry takejto arbitráže. Kto nás bude zastupovať a brániť v ťažkom boji s Pentou a J&T.

SkryťVypnúť reklamu

Ktorí sú to? Predstavte nám ich. Kto preberie zodpovednosť za toto ťaženie.  

Kde je kontrolná funkcia opozície. Kde sú stanovené pravidlá čo majú robiť a kde končí politická zodpovednosť zaobalená do rúšky imunity.

Možno to  Vladimír vystihol najlepšie.

Veď sú to len takí gágaji a prďúsi.

Oldřich Kovář

Oldřich Kovář

Bloger 
  • Počet článkov:  112
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Mám rád aktívny prístup k životu a milujem jazdenie na divokej vode :-). Čo vás nezabije, vás posilní.Ja. Zoznam autorových rubrík:  Moje obľúbené stránkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

50 článkov
Karol Galek

Karol Galek

116 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu