Index zla je súbor všetkých relevantných slovenských politických strán, ktorých hlavným existenčným zmyslom je škodenie našej krajine.
Historický Index zla vychádza z konkrétnych volebných výsledkov od novembra 1989.

Spočiatku ľud uveril v úžasnosť HZDS, ktoré vytvorilo slovenskú oligarchiu a využívalo mafiu na špinavú prácu. Ekonomika krachovala, ľud bol čoraz chudobnejší a okolitý svet bol z nás zhrozený, ale... ten Vlado bol sympatický, že? Aj kvetinku nám dal, aj sa usmial, aj nám zaspievau. Režimu vtedy poslúžilo Združenie robotníkov Slovenska a samozrejme SNS, ktorá bola pri skoro všetkých rabovačkách v našej novodobej histórii a je najzlodejskejšou ponovembrovou stranou.
Dzurindovci a spol. neboli ideálni. Robili biznis s oligarchiou, brali provízie z privatizácie kľúčových strategických podnikov krajiny s obrovskými obratmi a prali peniaze v daňových rajoch. Tu narážame na tenkú hraničnú líniu Indexu zla. Ja som posledný, kto by ich obhajoval, keďže som proti nim písal aj tu na blogoch SME ešte v roku 2006 (môj prvý blog, ktorý sa nezachoval), ale nedá sa povedať, že by ich hlavným existenčným zmyslom bolo škodenie krajine. Neboli od toho ďaleko, čo znamená, že Index zla má potenciál naberať strany.
Házedesácka oligarchia stavila na nového koňa, ktorý jej mal priniesť viac luxusných viliek, tátošov, lietadiel, jácht, atď. Týmito sluhami oligarchie sa stali Robo a jeho kumpáni. Robo vysával koho sa len dalo a za jeho vládnutia dosiahol Index zla doterajší vrchol (vyše 63%). Koncom jeho vládnutia si ľud pýtal predčasné voľby, ale vtedajší prezident uveril v seba samého a myslel si, že on bude novým premiérom, a tak sa Robovi pootvorili bočné dvierka a došlo k vytvoreniu Peťa, ktorý ustál tlaky a strana neskončila na smetisku dejín.
Voľby vyhral deštrukčný živel Igor a sekundoval mu Boris, ktorý vládol tak, ako keby ho platil samotný Robo, čo vyvrcholilo v tzv. „vojnu v polícii“ a chaos v očiach ľudu. Chalani riadili krízu, ako keby ich platil samotný Covid, a tak nečudo, že obaja si zaknihovali veľký prepad u voličov. Robo nezaháľal. Využil ponúknutú šancu, predstieral konflikt s Peťom a došlo k vytvoreniu sesterskej strany, ktorá mala cieliť na príčetnejších voličov. Smerohlasu to vyšlo na plnej čiare. Oblafli kvantum voličov a dokonca aj mnohých novinárov a komentátorov. Prevalcovali ostatné voľby a dominujú prieskumom.
Čo nám vlastne hovorí historický Index zla? V porovnaní napr. s Čechmi sme si zažili ťažšie 90. roky. Napriek tomu tu bol dostatok normálnejších strán, ktoré sa následne dostali na osem rokov k moci. Index zla však stále rástol. Niekde sa musel prejaviť chronický nezáujem o školstvo, zdravotníctvo a ekonomický rozvoj krajiny. Na Slovensku nefunguje nič poriadne, a tak na to reaguje aj ľud... a to tradične zle. V 30. rokoch 20. storočia začal čoraz väčšmi podporovať ľudákov a dnes je to len pestrejšia plejáda čudákov, ktorých združuje Index zla.
Dlhodobý trend historického Indexu zla je rastúci, aj keď v ostatných rokoch skôr stagnuje. Ľud však visí na sociálnych sieťach a necháva sa dennodenne masírovať internou a externou propagandou. Od pocitov zhrozenia sa z Občianskej vojny v Juhoslávii, sme prešli k obdivovaniu tyrana Putina a kydaniu na napadnutý susedný slovanský národ. Manipulátori majú k dispozícii jedinečné prostriedky, a preto môžeme predpokladať, že Index zla ešte porastie a dosiahne úroveň 2/3 voličstva.
Druhá možnosť je, že sa k osvedčeným stranám pridá niekto nový a sú strany, ktoré s touto možnosťou koketujú. Najbližšie sú k tomu maďarskí bratia z konkrétnej strany, ktorá je riadená z Budapešti. Budapešť už druhýkrát po sebe ovplyvnila voľby na Slovensku a ak to bude pokračovať, ich strana pôjde na Index zla.
Aktuálny Index zla pozostáva zo Smerohlasu, Matovičovcov, SNS, náckov a Sme rodina (keďže Index zla združuje len relevantné strany, v jeho aktuálnej/nehistorickej verzii už neevidujem napr. KSS). Pri sledovaní vývoja Indexu zla si pomáham prieskumom FOCUS-u, ktorý býva najmenej ustrelený spomedzi všetkých prieskumných agentúr. Index zla dlhodobo osciluje okolo 60%, a tak treba brať jemne klesajúci trend v rámci štatistickej odchýlky. Zlo sa akurát tak prelieva medzi stranami a príčetnejšie strany tvoria naďalej menšinu.
