Tichá ropa brehy myje. Nedovoľme to!

Bolo to len minulý týždeň čo po mojej iniciatíve nové bratislavské zastupiteľstvo jednohlasne prijalo uznesenie, ktorým poslanci hlavného mesta povedali NIE ropovodu cez Bratislavu. A už sa ozývajú hlasy, že to nebolo potrebné a dokonca sa našli aj takí čo tvrdili, že to bolo priam zbytočné. Veď už tu predsa jedno takéto uznesenie máme, prijalo ho predchádzajúce zastupiteľstvo pod vedením exprimátora Ftáčnika.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ja si však myslím, že jen na mieste byť ostražitý. Zo dňa na deň som čoraz viac presvedčený o tom, že podozrivé ticho okolo ropovodu znamená, že ktosi, kdesi, niekde za masívnymi kožou obloženými dverami má detailne nakreslený plán a už len čaká na vhodnú príležitosť, správnu konšteláciu hviezd, či vhodne naklonené zastupiteľstvo. Však viete čo sa hovorí – ak existuje kontroverzná, či nepopulárna vec, ktorú chcete na Slovensku presadiť, urobte tak počas prvého roku funkčného obdobia mestského, či obecného zastupiteľstva. A aj nekonečné sľuby plné poloprávd o termíne zverejnenia definitívneho trasovania nás musia nabádať k ostražitosti. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A preto opakované odmietnutie ropovodu nebolo len o verejnom odkaze investorom a všetkým „hladným“ vlkom, že sme stále tu a pozorne dianie okolo ropovodu neustále sledujeme, no bolo aj skúškou osobnej integrity a zodpovednosti nových aj staronových poslancov. Veď mi len ukážte jedného jediného poslanca, ktorý by počas volebnej kampane nesľuboval hájiť záujmy obyvateľov Bratislavy. Vpustenie kontroverzného projektu do mesta by takou obhajobou rozhodne nebolo!

Rovnako nás k ostražitosti a zodpovednosti nútia tisícky podpisov pod petíciou, ktorú sme ako občianske združenie Mladá Petržalka poctivo zbierali v uliciach mesta.

SkryťVypnúť reklamu

No a do tretice nám pokojný spánok nedopraje nová „tichá voda“ vo vedení ministerstva hospodárstva. Priateľ bohatých a silných, minister Pavlis totiž svojimi nekonzistentnými vyhláseniami to nebezpečné „ropovodné“ ticho ešte umocňuje: http://dragun.blog.sme.sk/c/372620/klame-minister-pavlis-alebo-nevie-co-sa-deje-na-ministerstve.html

Teraz už zrejme chápete, že schváliť tri body uznesenia v mestskom zastupiteľstve bolo nevyhnutným krokom v mene obyvateľov Bratislavy.

A: Mestské zastupiteľstvo odmieta trasovanie ropovodu Bratislava - Schwechat Pipeline katastrálnymi územiami mesta Bratislava

B: Žiada primátora aby toto stanovisko tlmočil vláde SR, spoločnosti OMV a vláde rakúskej spolkovej republiky

SkryťVypnúť reklamu

C: Žiada primátora aby ako majoritný akcionár požiadal Bratislavskú vodárenskú spoločnosť, a. s. aby vystupovala v rokovaniach o projekte Bratislava - Schwechat Pipeline v súlade s týmto uznesením.

Na záver len krátka poznámka vo forme prísľubu o tom, že budem aj s priateľmi z Mladej Petržalky naďalej túto tému pozorne sledovať a dôrazne sa zasadím za bezpodmienečné plnenie prijatého uznesenia.

Oliver Kríž

Oliver Kríž

Bloger 
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Petržalčan, poslanec mestského zastupiteľstva hl. mesta Bratislava, zakladateľ o.z. Mladá Petržalka a predseda hnutia Mladá Bratislava Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu