Ešte raz sa sudca zle vyspí a Bratislava príde o 24 hektárov lesa, biotopu eur. významu

Vedeli ste, že keď sa najbližšie budete chcieť poprechádzať po Pečnianskom lese, vzácnom biotope európskeho významu, medzi mostom SNP a Lafranconi, budete musieť trošku pocestovať?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Konkrétne sa vyberiete do Šiatorskej Bukovinky, malej obce v okrese Lučenec – na maďarsko-slovenskej hranici. Tam to totiž už čoskoro bude „naše“... Zabudnite na zalesnený breh Dunaja v hlavnom meste a pripravte sa na zmiešané lesy v Šiatorskej Bukovinke. Znie to dosť absurdne, všakže. No nie dosť absurdne pre predstaviteľov súdnej moci v tomto štáte. Len pred pár dňami totiž okresný súd v Bratislave rozhodol, že je OK, keď Štátne lesy SR s požehnaním Ministerstva pôdohospodárstva kedysi v roku 2008 vymenili so súkromnou osobou (skrývajúcou sa za účelovo založeným schránkovým občianskym združením), 24 hektárov Pečnianskeho lesa pri Dunaji za podobnú výmeru lesa v spomínanej Šiatorskej Bukovinke. Však hora ako hora nie?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A viete čo je ešte dojímavé na tomto super biznise? Podnikateľ Šošoka, stojaci za občianskym združením Človek a strom celú dobu tvrdil, že pozemky menil s ušľachtilým cieľom: na brehu Dunaja (už na vlastnom), vybudovať chodníčky, lavičky a miesta na opekanie...

Vymeníte 24 ha lesa (240.000 m2!) v odľahlej časti Slovenska, kde môžete vo veľkom ťažiť a predávať drevo a zarábať na tom peniaze za 24 ha v Bratislave s jediným cieľom a to vybudovať chodníčky s lavičkami a miestami na opekanie???

Pán Šošoka nás má zrejme všetkých za hlupákov! Treba sa o tomto prípade viac rozpisovať? Každý súdny človek jasne vidí, že aktivita pán „Piknika“ z občianskeho združenia Človek a strom strašne smrdí a je to veľká černota, za ktorou jednoznačne cítiť zvrátené chúťky pahltného developera, ktorý okrem plánovaných lavičiek zrejme už jasne vidí možnosť dopriať bratislavským zbohatlíkom a politickej verchuške lukratívne miliónové bývanie na brehu Dunaja s jedinečným výhľadom na hradný kopec.

SkryťVypnúť reklamu

Pečniansky les je súčasťou územia európskeho významu Bratislavské luhy a predstavuje časť súvislých lužných lesov medzi Bratislavou a Viedňou. Žijú tu napríklad bobry, sovy, datle, ale aj srny, diviaky či jelene, keďže les je stále napojený na voľnú krajinu.

A hoci ide o územie európskeho významu, tak v krajine neobmedzených možností, kde sudcovia odklepnú aj podvodnú zámenu pozemkov v malej dedina na slovensko-maďarských hraniciach za biotop v hlavnom meste pri Dunaji, nemusí byť márne dúfať, že šmahom jednej ruky sa aj lužný les stane stavebným pozemkom. Po príklady nemusíme chodiť ďaleko. Tu za rohom nám načierno vyrástlo celé sídlisko z hausbótov na Jarovskom ramene Dunaja. 

SkryťVypnúť reklamu

Takže pán Šošoka, nechceme v Pečnianskom lese žiaden park, žiadne lavičky ani ohniská! Cheme tam to čo tam je teraz a aj musí ostať, teda LES! Ale ak si súrne potrebujete posedieť na lavičke pokojne môžete prejsť pár metrov po prúde Dunaja k Mostu SNP alebo do najkrajšieho bratislavského parku – Sadu Janka Kráľa, ktorý je tiež neďaleko a sú tam aj lavičky, aj chodníčky a aj pekné výhľady. No a verte, že petržalskí poslanci urobia všetko preto, aby v Pečnianskom lese nebol vyrúbaný ani jeden strom!

Oliver Kríž

Oliver Kríž

Bloger 
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Petržalčan, poslanec mestského zastupiteľstva hl. mesta Bratislava, zakladateľ o.z. Mladá Petržalka a predseda hnutia Mladá Bratislava Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu