Hala na Prokofievovej musí naďalej slúžiť športu

V Petržalke máme len niekoľko krytých hál určených na šport. V minulosti ich samospráva prenajala na dlhšiu dobu súkromným osobám, dnes tak naša mestská časť priamo neprevádzkuje ani jednu krytú telocvičňu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Navyše, všetky síce slúžia športovým účelom, ale len veľmi chabo spĺňajú požiadavky doby z pohľadu vybavenia, technického stavu a estetiky celého priestoru.

Aktuálna situácia nám však dáva možnosť tento stav zmeniť. Prevádzkovateľovi na Prokofievovej končí nájomná zmluva, pričom neprejavil záujem o prevádzkovanie haly v budúcnosti. Ako poslanci miestneho zastupiteľstva tak budeme stáť pred strategickým rozhodnutím ako ďalej. Prípadný odpredaj budovy na iné účely (ako sa podaktorí obávajú), je pre mňa zásadne neprijateľný. Budova si však vyžaduje zásadnú investíciu na celkovú rekonštrukciu a modernizáciu. Preto sme si ako poslanci nechali vypracovať statický posudok budovy a predpokladanú výšku potrebných investícií.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Opätovný prenájom súkromnému prevádzkovateľovi so zmluvnou povinnosťou investovať do danej budovy predstavuje prirodzene jeden z variantov. Mne osobne sa však oveľa viac pozdáva možnosť prevádzkovania športovej haly priamo mestskou časťou. V tom prípade budeme samozrejme musieť nájsť potrebné financie na rekonštrukciu v našom rozpočte. Mám za to, že by sa takáto kapitálová investícia oplatila aj v situácií, kedy by si na to Petržalka musela zobrať úver. Navyše, je tu možnosť finančnej účasti župy na takomto projekte, podobne ako tomu bolo v prípade petržalskej plavárne. Bolo by úlohou a šikovnosťou novozvolených petržalských poslancov na župe, lobovať práve za tento projekt.

SkryťVypnúť reklamu

Nová hala, by po rekonštrukcií zvládla aj prípadné navýšenie o jedno podlažie, prípadne jej rozšírenie na priľahlú betónovú plochu. Vznikol by tak priestor na viaceré športy, vrátane úpolových, ktoré dlhodobo požadujú spoločnú halu na tréningy. Navyše, ďalší športový stánok by zapadal do širšieho profilu lokality, ako miesta na rozmanité športové vyžitie. V tesnom susedstve sa nachádza pouličná posilňovňa (street workout), ktorú sme nedávno otvorili, ako i detské ihrisko. Odreagovať sa môžete v bowlingovom centre a vodné športy, prípadne saunu si užiť v neďalekej plavárni. Mimochodom, plaváreň ako jedinú v súčasnosti prevádzkuje miestna firma „Športové zariadenia Petržalky“. Mojou víziou je, aby táto mestskočastná spoločnosť okrem plavárne spravovala aj spomínanú krytú halu, prípadne aj všetky športové a detské ihriská. Zásadné rozhodnutie padne už v blízkej budúcnosti a ja o vývoji budem čitateľov informovať.

Oliver Kríž

Oliver Kríž

Bloger 
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Petržalčan, poslanec mestského zastupiteľstva hl. mesta Bratislava, zakladateľ o.z. Mladá Petržalka a predseda hnutia Mladá Bratislava Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu