Predvolebná kampaň je antikampaň ?!

Písmo: A- | A+

Blížia sa ďalšie voľby v tomto roku, v poradí už tretie, komunálne. 15 novembra si budeme voliť obecných starostov a poslancov, z ktorých väčšina už pracuje na svojej predvolebnej kampani alebo antikampani protikandidátov?!

Ak si hodíme do slovníka cudzích slov slovo antikampaň, dostaneme význam dvoch zaujímavých pojmov- anti je predpona zložených slov s významom proti a slovo kampaň, ktorá pomenováva väčšinou politcko-propagačnú akciu. Interakciou Anti a Kampaň dostaneme úmyselné a organizované ťaženie proti niekomu.

Bohužiaľ s antikampaňou sa veľa krát stretávame. Zaujímavosťou je to, že niektoré politické strany alebo kandidáti sa viac sústreďujú na protikampaň svojich protikandidátov ako na svoju vlastnú prezentáciu. Často krát ani nevieme program daných politických strán, ale iba to, že proti komu bojujú. 

Na ceste s električkou číslo 4 som v priebehu prezidentských volieb cestoval skoro každý pracovný deň do Karlovky. Samozrejme si všímam billboardy, ktoré sú medzi FTVŠ a mostom Lafranconi vyvesené jeden za druhým. 

Podobné billboardy sú tiež pri Lafranconi. Autorom je Sas.
Podobné billboardy sú tiež pri Lafranconi. Autorom je Sas. (zdroj: http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/videa-obrazky-a-chrbtica-toto-je-dalsia-antikampan-proti-ficovi-607962)

Namiesto toho aby verejne podporili iného kandidáta a ukázali, čo nám môže dať, tak bojujú. Aby som neostal iba na strane jedného kandidáta, stranu otočím.

 

Antikampaň pre A. Kisku. Tento billboard mohli radšej využiť pre seba. Aj keď zrejme ho využili
Antikampaň pre A. Kisku. Tento billboard mohli radšej využiť pre seba. Aj keď zrejme ho využili  (zdroj: http://www.topky.sk/cl/1000733/1386487/Dalsia-spinavost-v-kampani--Matovic-tvrdi--ze-bilbordy-proti-Kiskovi-nepatria-OLaNO)

 Antikampaň nie je len "billboardová", ale v komunálnych voľbách je hlavne slovná. "Počúvaj hentého nevoľ, veď ten okráda a zadlžuje celú dedinu!" alebo "Henten, načo sa tam pchá, veď nič nevie, je sprostý..." Najviac je na tom smutné, že také reči veľa krát ani nie sú pravdivé a ešte smutnejšie je, že niektorí ľudia tomu aj uveria. A hlavne, keď na dedinách sa reči šíria systémom na hornom konci si prdnem a veď viete ako je to ďalej. 

Nájdu sa aj takí, ktorí vydávajú noviny pred voľbami a kritizujú všetko a každého. Samozrejme sa nepodpíšu, ale kritika je smerovaná na konkrétnych ľudí. Také niečo sa deje v Modre. Autor je v novinách neznámy, ale Modrania vraj veľmi dobre vedia, kto ich píše. 

Toto je fotka titulnej strany jedného z čísiel.
Toto je fotka titulnej strany jedného z čísiel. (zdroj: http://www.modraforum.sk/gallery/image_page.php?image_id=163)

Podľa mňa lepšia kampaň by bola, ak by autor prezentoval seba a nebojoval proti druhým. 

Skryť Zatvoriť reklamu