Skúška o 7:30

Jááááj, to teda bolo, moja prvá naozaj RANNÁ skúška bola práve dnes. Doteraz sa vždy začínali najskôr o 9:00. Bol to síce boj, ale v živote človek bojuje takmer stále, tak prečo nie hneď zrána, aspoň na hlavu nepraží...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)
Obrázok blogu

Nepamätám si, kedy som naposledy vstávala pred šiestou hodinou rannou, ale dúfam, že tak skoro to znovu nazažijem. I keď je pravda, že premýšľam o "raňajkových" kurzoch nemčiny (7:30-9:00) od septembra, to mi bude stačiť vstávať cca o 6:30, nie 5:50- dnes som si totiž chcela aj opakovať. Som totiž zvyknutá si opakovať pred skúškou, alebo aspoň prebehnúť poznámky. Možno je to zvyk zo strednej, veď napokon, ono to nebolo tak dávno, čo som sa väčšinu vecí na písomky stíhala naučiť počas dvoch 15-minútových prestávok z mojich poznámok. Knihy pre stredoškolákov nie sú veľmi dobre vypracované, učitelia si látku prispôsobujú, takže človek je odkázaný na poznámky. Nie, že by na vysokej boli skriptá nejaké úžasné, ale aspoň je to približne to, čo vyučujúci požaduje, plus dajaké prednášky a tak podobne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Každopádne si musím ešte stále robievať vlastné poznámky- nezvládam sa učiť z kníh, moju vlastnú úpravu a systém zatiaľ neprekonala prehľadnosť nijakej knihy. Okrem toho- moja úchylka- musím mať tie poznámky pekné. Keď sú pekné poznámky, chce sa mi čítať si ich. Keď sú škaredé- nefarebné (od farieb postupne upúšťam) alebo načmárané, znamená to, že som sa na niekoho pri ich písaní hnevala, alebo som sa hnevala na samotný predmet poznámkovania, a vtedy sa mi učiť nechce. A dobre sa vizuálne pamätá s farebnými fixkami, perami a podobne.

Inak nie som extrémny maniak- používam nanajvýš štyri farby vždy, nie 10 a viac, ktoré zaberajú potom celý peračník... Aj Bibliu si vyfarbujem, ale farbičkami predovšetkým. Vo farbách mám vždy systém- nadpisy, podnadpisy, delenia, pojmy... V Biblii mám farby podľa charakteru textu, ľahšie tam potom vyhľadávam konkrétne state (ešte nemám elektronickú verziu s vyhľadávaním, ako niektorí technicky zameranejší :). Ale každý z týchto systémov zvyknem porušiť, poprehadzovať podľa nálady a estetického cítenia- aby boli stránky pekne farebne zladené. A sme opäť na začiatku- potom sa mi páčia a rada si ich čítam, takže sa čosi aj naučím. Ale Bibliu si čítam rada aj bez farieb.

Mária Olvecká

Mária Olvecká

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Bratislavčanka 1. generácie a mám Bratislavu rada, ale vlastne, páči sa mi aj Liptov a iné časti SR, aj iné krajiny sa mi páčia. Celkovo, páči sa mi život tu na tejto našej planéte, ale sú veci, ktoré by som zmenila, keby som mohla. Vlastne, som často nespokojná s tým, čo sa deje u nás doma, u nás v krajine, vo svete... Nejak som sa rozpísala. Asi preto, že som ukecaná :) Zoznam autorových rubrík:  FilozofovanieŠtúdiumZ BratislavyTaké čosi umeleckéLeisureSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu