Ghannamová sa sporí s TA3 o značku Klub 3

Písmo: A- | A+

Vyhodená moderátorka Anna Ghannamová si nárokuje autorské práva k názvu novej diskusnej relácie Klub 3. Vedenie televízie tvrdí, že na to nemá právo.

V januári televízia TA3 ohlásila novú politickú talk show Klub 3 Anny Ghannamovej. Niekdajšia známa moderátorka z televízie Markíza a STV sa vrátila po niekoľkých rokoch späť na obrazovku ako tvár diskusnej relácie, ktorú spustila TA3 v predvolebnom období. Nebola tam dlho. Moderovala len prvé dve relácie - jednu s Jánom Figeľom, Robertom Ficom a Bélom Bugárom a druhú so zostavou: Nora Mojsejová, Anna Belousovová, Ján Budaj a Igor Matovič. Po tejto relácii ju šéf televízie Michal Gučík takmer okamžite z relácie stiahol.

Dnes Klub 3 moderuje redaktorka Ta3 a niekdajšia redaktorka Nového dňa Blanka Dóková. Ghannamová sa však stále hlási k názvu relácie. Ako zistil blog, Ghannamová si na Úrade priemyselného vlastníctva nedávno požiadala o registráciu ochrannej známky na názov „KLUB 3".

Vedenie TA3 s tým nesúhlasí. A hoci si televízia známku vopred na úrade nepoistila, tvrdí, že patrí jej. „Nesúhlasíme s týmto postupom (Ghannamovej). Autorstvo - či už ide o názov, alebo grafické logo relácie Klub 3 - je výlučne na strane televízie TA3," reagoval pre blog výkonný riaditeľ TA3 Igor Čekirda. „Registrácia ochrannej známky je z časového hľadiska náročným procesom, nepredpokladáme ani, že známka bude zaregistrovaná," dodal.

Ghannamová dôvody registrácie názvu komentovať odmietla, s tým, že rieši to právnik a ona do toho nechce vstupovať.

Teraz je na posúdení úradu, či ochrannú známku Ghannamovej schváli alebo nie. Názov relácie aj logo v aktuálnej podobe je TA3 rozhodnutá používať naďalej.

Gučík, keď vymenil Ghannamovú, tvrdil, že jej vystúpenie nebolo v súlade s predstavami vedenia o moderovaní. A nepáčilo sa mu, že v relácii prezentovala svoje súkromné politické a ekonomické názory. „Vždy som bola presvedčená, že novinár nie je len zrkadlom spoločnosti, ale aj jej spolutvorcom. Že má verejnosť nielen informovať - v spravodajstve, ale aj povedať svoj názor a podieľať sa na šírení osvety - v publicistike. Ak to nemám robiť takto, tak to nebudem robiť vôbec," reagovala vtedy vo vyhlásení Ghannamová.

Skryť Zatvoriť reklamu