Mladí Smeráci sa chvália, že si pomáhajú

Žiadna fotka na zmar, toto si zrejme povedali Mladí sociálni demokrati, keď v sponzorovanom statuse na Facebooku upozorňovali na svoju usilovnosť a chvália sa, ako prácou vyjadrili spolupatričnosť a solidaritu s ľuďmi postihnutých záplavami. Áno, upratovali. Ale pred domom straníckeho kolegu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (74)
Obrázok blogu
(zdroj: Foto: MSD)

Sociálne siete sa stali vďačným prostriedkom pre politickú agitku. Nielen priaznivci politikov sú zahlcovaní platenými statusmi a fotkami ako politici usilovne pomáhajú občanom, ako sú unavení z cestovania, ako vedia priložiť ruku k dielu a že ani verejnoprospešné práce im nie sú cudzie.

Dom Martvoňa Foto: E.Vaško/Pluska
Dom Martvoňa Foto: E.Vaško/Pluska 

Foto: Pluska/E.Vaško

Jeden z takýchto statusov už druhý deň propagujú Mladí sociálni demokrati (mládežnícka odnož Smeru): „Naši členovia z Bratislavy sa rozhodli pomôcť pri odstraňovaní škôd spôsobených tohtoročnými záplavami. Aspoň svojou prácou vyjadrili spolupatričnosť a solidaritu, na ktorú ľudia často krát zabúdajú," napísali na facebooku a priložili aj fotografie z odstraňovania škôd po záplavách.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Do statusu ale už nenapísali, že upratovali pred domom jedného z členov vedenia MSD a poslanca Smeru Antona Martvoňa, spred ktorého je väčšina ich fotiek.

Obrázok blogu

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu

Foto: Mladí sociálni demokrati

V pozadí za členmi MSD na fotografiách je Martvoňov dom. (Nedávno o jeho novom dome na Devínskej ceste písala Pluska. Tá priniesla aj fotografiu, ako po povodniach hostil ľudí členov MSD vínom.)

(O záplavách sa na vlastnom profile zmienil aj Martvoň. Mimochodom z fotografie je zrejmé, že mu pomáhali v hojnom počte aj policajti).

Prekvapený zo statusu MSD ostal aj čitateľ, ktorý bol pri odstraňovaní škôd a všimol si, ako mladí pomáhali, ale takmer výhradne pri dome Martvoňa.

Skryť Vypnúť reklamu

Tu je odpoveď MSD na otázku, prečo v svojom sponzorovanom odkaze nespomenuli, že upratovali pred domom jedného z členov predsedníctva svojho hnutia: "V rámci odstraňovania škôd po povodniach sa nejednalo prioritne o pomoc pre pána Martvoňa. Devínska cesta, ako iste viete, bola pod vodou celá a nie iba v nejakom konkrétnom úseku. Naši členovia pomáhali hasičom niekoľko hodín odstraňovať vrecia s pieskom, ktoré tvorili zábrany proti vode, pričom sme tým logicky pomohli aj pánovi Martvoňovi. Nevídime na tom nič zlé, skôr naopak. Snažili sme sa pomôcť všetkým obyvateľom, ktorí bývajú pri Devínskej ceste, a preto nás veľmi mrzí vaše tvrdenie, "že to bola výpomoc kolegovi Martvoňovi," odpísali MSD.

Skryť Vypnúť reklamu

Viac o dianí v médiách na Omédiách.com.

Miroslava Kernová

Miroslava Kernová

Bloger 
  • Počet článkov:  180
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nové články hodnotiace médiá nájdete na webe OMEDIACH.com. Cieľom blogu je prispieť k väčšej slobode, etike a profesionalite slovenských médií. V minulosti som pracovala pre SME a Trend. V súčasnosti vediem web OMEDIACH.com. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSprávyKomentáre

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu