OTO 2012 sa ulakomil na nápad Volkswagenu

Galavečer ankety OTO 2012 sprevádzala netradičná dokrútka propagujúca Mercedes a šéfa slovenského importéra Andreja Glatza. Škoda len, že autori nepoužili vlastný nápad.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (27)
Foto zo spotu na Mercedes
Foto zo spotu na Mercedes 

Počas galavečera OTO 2012 to nebol bežný spot, mal svoj príbeh. Chlapec oblečený ako temný rytier Darth Vader z Hviezdnych vojen pobehuje v čiernom plášti s maskou na hlave po predajni Mercedesu a snaží sa oživiť viacero predmetov. Baví sa na ňom generálny riaditeľ Glatz. Chlapec chodí nebojácne, no nedarí sa mu oživiť bábiku, bicykel, jablko. Až kým nepríde pred Mercedes. Glatz stlačí diaľkový ovládač, auto ožije - blikne a chlapec prekvapene odskočí.

Fajn námet, dynamická filmová hudba, vtipná pointa. Až na maličkosť. Všetko tu už bol nedávno u konkurencie Mercedesu - v spote Volkswagenu spred dvoch rokov na Passat.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ten istý plášť, tá istá postavička, rovnaký motív, hudba aj gestá chlapca a sklamanie, keď sa mu nedarí oživiť bábiku, alebo psa. Rovnako prichádza aj prekvapenie pri blikajúcom aute. Namiesto Glatza však drží ovládač otec chlapca.

Autori dokrútky na OTOvi museli mať tvorivú krízu, keď sa ulakomili na nápad konkurenčnej automobilky a jej úspešný spot od Deutsch Inc. pre Volkswagen Passat.

A ak to bolo myslené ako paródia na úspešný spot, tak je to dosť nevydarený pokus. Špeciálne ak dokrútka, v ktorej hrá priamo šéf Mercedesu, odkazuje na inú značku.

Inak spoty VW s námetom Star Wars sú celkom podarené. Môj obľúbený je tento:

Miroslava Kernová

Miroslava Kernová

Bloger 
  • Počet článkov:  180
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Nové články hodnotiace médiá nájdete na webe OMEDIACH.com. Cieľom blogu je prispieť k väčšej slobode, etike a profesionalite slovenských médií. V minulosti som pracovala pre SME a Trend. V súčasnosti vediem web OMEDIACH.com. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSprávyKomentáre

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu