Pravda našla tajných agentov v Smere

Denník Pravda našiel nových tajných agentov, ktorí mali ostať navždy v utajení. V poslaneckom klube Smeru. V článku Kauza tajného spisu pokračuje píše o tom, že kauza údajného tunelovania vojenskej tajnej služby vyniesla na verejnosť mená a tváre súčasných či bývalých dôstojníkov, ktorí mali ostať v utajení.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (58)
Obrázok blogu

K článku v printovom vydaní Pravda pripojila aj infografiku s fotkami siedmich mužov. Štyria sú odhalení agenti aj s menami. Tri fotografie nechala Pravda bez mien s označením TOP Secret a podobne ako James Bond majú len označenie 001, 002 a 003.

Obrázok blogu

„V spodnej časti infografiky sú muži, ktorí sa včera zúčastnili na rokovaní výboru NR SR. Jeden z nich je ešte aktívny agent, dvaja sú bývalí spravodajskí dôstojníci. Svoje mená neprezradili," napísal redaktor k fotkám bez mena.

Pravda venovala téme nových tajných agentov aj karikatúru.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Kubánek, Gaži, Lebocký
Kubánek, Gaži, Lebocký 

Stanislav Kubánek, Peter Gaži a Tibor Lebocký, Foto: NR SR

"Top secret" agenti sú podľa fotiek poslanci Smeru: zľava Stanislav Kubánek, Peter Gaži a Tibor Lebocký. Je pravda, že boli na zasadnutí výboru, ale nie ako agenti. Sú členmi výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva.
"Ide o absolútny nezmysel, poriadnu novinársku kačicu," povedal pre blog poslanec Lebocký, ktorý potvrdil identitu aj ďalších dvoch "agentov."

Naposledy sa Lebocký zviditeľnil na tlačovke Smeru, na ktorej nič nefungovalo.

Vnútropolitické oddelenie Pravdy by si po viac ako roku od volieb mohlo pozrieť fotky poslancov parlamentu. Naviac, Kubánek s Lebockým nie sú v parlamente prvé volebné obdobie.

SkryťVypnúť reklamu

AKTUALIZÁCIA 30. mája 2013: Pravda zverejnila ospravedlnenie.

Viac o dianí v médiách na Omédiách.com.

Miroslava Kernová

Miroslava Kernová

Bloger 
  • Počet článkov:  180
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Nové články hodnotiace médiá nájdete na webe OMEDIACH.com. Cieľom blogu je prispieť k väčšej slobode, etike a profesionalite slovenských médií. V minulosti som pracovala pre SME a Trend. V súčasnosti vediem web OMEDIACH.com. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSprávyKomentáre

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu