TA3 dala rybám prednosť pred Kiskom

TA3 nemusela vysielať kritický prejav prezidenta Andreja Kisku, ale mohla.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (96)

Prezident v stredu dopoludnia mimoriadne vystúpil v parlamente. Kritizoval korupciu v zdravotníctve, prepojenie na politiku a povedal, že chápe demonštrantov.

Bol to prvý Kiskov prejav v parlamente a prišiel v čase napätej situácie v krajine – keď tisícky ľudí chodia do ulíc na demonštrácie proti korupcii a v čase, keď kvôli kauzám odstúpila ministerka zdravotníctva, podpredsedníčka parlamentu aj jeho šéf Pavol Paška.

Ilustračné foto
Ilustračné foto (zdroj: Omédiách.com)

TA3, tak ako iné médiá, vedela, že prezident vystúpi s mimoriadnym prejavom, a mala v tom čase aj na to vo vysielaní priestor a štáb v parlamente. Naživo ho ale neodvysielala. Mimoriadne pustila niečo úplne iné a čo nemala naplánované – reprízy spotrebiteľských relácií o bytoch a o tom, že "nie je ryba ako ryba."

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podrobnosti: TA3 v čase kritického prejavu Kisku zaradila reláciu o rybách a bytoch

TA3 je súkromná televízia a nie je povinná vysielať prejav žiadneho politika, ani keď to je prezident. Je len na rozhodnutí jej vedenia, ktoré prejavy politikov, či tlačové konferencie odvysiela naživo, a to oznámila aj v svojej reakcii

Pokiaľ ale ide o Roberta Fica, priestor sa na TA3 vždy nájde. Za posledný mesiac som v archíve TA3 našla 14 tlačových besied s Ficom. Napríklad včera dopoludnia (v utorok) priniesla TA3 naživo preslov premiéra na konferencii Národná stratégia zamestnanosti a potom aj naživo tlačovku Fica s ministrom práce Jánom Richterom.

SkryťVypnúť reklamu

TA3 nemá povinnosť vysielať kritický prejav prezidenta. Ale tým, že v čase jeho prejavu zaradila reprízy nepodstatných relácií o bytoch a rybách, vysiela jasný signál, kde sú jej spravodajské priority.

Miroslava Kernová

Miroslava Kernová

Bloger 
  • Počet článkov:  180
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Nové články hodnotiace médiá nájdete na webe OMEDIACH.com. Cieľom blogu je prispieť k väčšej slobode, etike a profesionalite slovenských médií. V minulosti som pracovala pre SME a Trend. V súčasnosti vediem web OMEDIACH.com. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSprávyKomentáre

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu