TA3 má nového generálneho riaditeľa Martina Ilavského

Televízia TA3 má od dnešného dňa nového šéfa. Na post po Michalovi Gučíkovi nastúpil súčasný šéf Slovenskej Grafie Martin Ilavský.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (39)
Obrázok blogu

Výmenu na poste šéfa TA3 pre blog O médiách potvrdili odchádzajci aj prichádzajúci riaditeľ. "Práve som odstúpil," povedal Gučík a potvrdil tak informácie blogu O médiách spred niekoľkých dní.

Aktualizácia o 10:30

"Je to veľmi vysoká dôvera skupiny (Grafobal Group) a zároveň aj veľký záväzok," komentoval pre blog svoj nástup Ilavský. Ten sa nechystá robiť v televízii radikálne zmeny. "Myslím si, že predchádzajúce vedenie tu urobilo pekný vizuál televízie, nastavilo dobre štruktúru, treba v tom pokračovať, samozrejme ďalej sa vyvíjať." Jeho prioritou sú, ako povedal, "komerčné ciele" a ekonomická stabilizácia televízie. Spravodajský tím sa meniť nechystá. "Myslím si, že je to dobre nastavené," povedal Ilavský.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Všetko, čo som si v televízii stanovil - že som chcel prerobiť televíziu, že som chcel, aby tu boli lepšie vzťahy - sa mi snáď podarilo, ale to musia posúdiť iní, nie ja," povedal pre blog O médiách Gučík. Čo bude robiť ďalej povedať zatiaľ nechcel, s tým, že má viacero ponúk a aj zo zahraničia.

Meno Gučíka sa po voľbách začalo spomínať ako meno možného nástupcu generálnej riaditeľky RTVS Miloslavy Zemkovej. Tieto informácie komentoval takto: "Až niekam pôjdem, potom to budem komentovať. Nemám vo zvyku dopredu hovoriť, čo robím. Ani som to nikdy nerobil. Ani v tejto televízii som neprezentoval sám seba, len ak to nebolo nevyhnutné."

Skryť Vypnúť reklamu

Výmena na poste šéfa TA3 prichádza len niekoľko týždňov po voľbách.

Gučík nastúpil do TA3 na konci roka 2010. Ako človek - roky pohybujúci sa v reklamnom biznise - výrazne zmenil vizuál televízie, grafiku vysielania, vybudoval nablýskané štúdio, priniesol dynamickejšiu formu, čo malo aj pozitívny vplyv na zvýšenie sledovanosti. Televízia pod jeho vedením však prešla skôr výraznou zmenou obalu, menej obsahu. Po svojom nástupe zosadil dovtedajšie vedenie spravodajstva, čo malo za následok odchody viacerých ďalších redaktorov, a televízia mala problém získať nových skúsených redaktorov. Veľkou udalosťou za jeho pôsobenia bola oslava desiatého výročia televízie, z ktorej urobil pompéznu oslavu, ale aj kauza odpočúvania Gučíka Vojenským obranným spravodajstvom, či predvolebné vysielanie. Viac o pôsobení Gučíka v TA3 v tomto komentári blogu.

Skryť Vypnúť reklamu

Ilavský je od roku 2003 generálnym riaditeľom Slovenskej Grafie, spoločnosti, ktorá poskytuje služby v oblasti tlače časopisov, reklamných tlačovín, katalógov a podobne. Slovenská Grafia patrí do skupiny Grafobal Group Ivana Kmotríka. Nový riaditeľ prichádza tak zo spoločnosti, ktorá má rovnakého vlastníka ako televízia TA3. Spoločnosť C.E.N., ktorá vlastní licencniu na vysielanie, tiež patrí spoločnosti Grafobal Group. "V Slovenskej Grafii výkonnú funkciu odovzdávam, ostávam ešte nejaký čas v predstavenstve," povedal. Vedením Slovenskej Grafie dočasne poverí obchodného riaditeľa.

Ilavský vyštudoval Chemicko-technologickú fakultu STU a Fakultu manažmentu UK v Bratislave. V minulosti bol výkonným riaditeľom reklamnej agentúry EURO RSCG Artmedia.

Miroslava Kernová

Miroslava Kernová

Bloger 
  • Počet článkov:  180
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Nové články hodnotiace médiá nájdete na webe OMEDIACH.com. Cieľom blogu je prispieť k väčšej slobode, etike a profesionalite slovenských médií. V minulosti som pracovala pre SME a Trend. V súčasnosti vediem web OMEDIACH.com. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSprávyKomentáre

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu