
Barborák ako rozhlasový redaktor mal údajne odmietnuť robiť živé vstupy pre STV z volebnej noci. Podľa generálnej riaditeľky RTVS Miloslavy Zemkovej jeho odchod súvisí s "odmietnutím zadanej práce." Dôvody odchodu viac nekomentovala. "Zdá sa, že sa rozhodol pre prácu v inom médiu, zmluvné úkony sú len dôsledkom," myslí si Zemková. "Zdá sa, že v RTVS vedia o mojích plánoch a zámeroch viac ako ja sám. Dúfam, že podobný spôsob posúvania informácií sa nebude používať aj v samotnom spravodajatve, pretože ide o vyloženú lož. Žiadnu prácu som si nehľadal," povedal Barborák.
"Je mi ľúto, že päť pekných a pre mňa aj úspešných rokov v tíme Rádiožurnálu sa muselo skončiť mojim núteným a nečakaným odchodom doslova v horizonte pár hodín. Pre mňa je dôležité, aby za mňa hovorila najmä moja práca," komentoval svoj odchood pre blog O médiách Barborák. Viac odchod z Rádiožurnálu ani údajné predvolebné nezhody so šéfeditorkou Valkovou komentovať nechcel.
Slovenský rozhlas a Slovenská televízia majú naďalej v rámci RTVS dva samostatné spravodajské tímy - Rádiožurnál v rozhlase a Redakciu spravodajstva v televízii. Počas volieb sa to vedenie rozhodlo zmeniť a z mnohých volebných centrál informovali v živých vstupoch do kamier aj rozhlasoví redaktori. Neraz pri tom bolo cítiť, že na kameru nie sú zvyknutí. Barborák sa už na volebnom vysielaní z rozhodnutia vedenia nepodieľal. A hoci sa jeho zmluvný vzťah s RTVS končí ku koncu apríla, piaty marec bol posleným dňom, kedy si od neho RTVS objednala prácu. V redakcii pracoval ako externista. Od 19. marca je reportérom spravodajskej televízie TA3.
Barborák pracoval v minulosti vo Vatikánskom rozhlase, v TA3, STV a posledných päť rokov (od augusta 2007) v Rádiožurnále. Za svoju prácu získal Výročnú cenu Literárneho fondu a dvakrát jeho prémiu.