Hľadá sa Paškových 100 tisíc lajkov

Koncert, ktorý chystala kancelária Národnej rady na čele s Pavlom Paškom k 25. výročiu Novembra, je fraškou už dnes, hoci ešte ani nebol a už ani nebude.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (58)
Pavol Paška ohlásil koncert zadarmo, na ktorý sa nechce ani umelcom.
Pavol Paška ohlásil koncert zadarmo, na ktorý sa nechce ani umelcom.  (zdroj: Foto: SME - Tibor Somogyi)

Medzi pozvanými kapelami boli Elán a Tublatanka, ale aj Polemic z roku 1989, či súčasní interpreti ako Majk Spirit a Iné Kafe. Len dva dni po oznámení koncertu sa polovica z nich z koncertu znechutene stiahla. Viacerí k odchodu pridali štipľavé poznámky a pripojili aj výzvu k bojkotu koncertu. Chápem ich. Dostať pozvanie od absolventa marxisticko-leninskej filozofie, ktorý na otázku, ako si pamätá na november, povedal, že doma kachličkoval kúpeľňu, nie je bohvie čo.

Paška však asi žije na inej planéte: "Už dnes je jasné, že záujem o tento koncert je obrovský. Len za dva dni lajklo na webovej stránke a na facebooku túto promotion vyše stotisíc fanúšikov,“ chválil sa v stredu na tlačovej besede vysielanej naživo na TA3.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dovolím si povedať, že som všímavý človek, čo sa týka takýchto „promotion“. Masu viac ako 100 tisíc ľudí, ktorá sa teší na koncert, by som neprehliadla. Po niekoľkohodinovom pátraní na webe som našla iba oficiálnu facebookovú stránku Paškových osláv, na ktorej potvrdilo účasť 61 ľudí (slovom šesťdesiat jeen), takže neviem, akú metódu zaokrúhľovania použil. Popoludní, potom, ako som do Národnej rady poslala otázky, už stránka nebola aktívna. Skupina na facebooku, ktorá vyzýva na bojkot koncertu, ale naopak rastie, ironické karikatúry novembrového Pašku pribúdajú.

Paškovi, alebo jeho poradcom, teda malá rada do budúcnosti: Ku sto tisíc fanúšikom na facebooku sa za dva dni dopracuje na Slovensku možno len dobrodinec, ktorý za každý like dá 50 eur. Taký nadšený dav by za dva dni nezískala ani skupina U2, keby ohlásila, že príde na Slovensko koncertovať zadarmo.

SkryťVypnúť reklamu

Pôvodne som tu mala napísané, že Paška urobí najlepšie a hanbe sa vyhne, ak koncert zruší. Čo sa aj po napísaní tohto textu stalo.
Podrobnosti: Paška koncert k Novembru zrušil. Polemic, Iné kafe a Majk Spirit odmietli prísť

Logika totiž nepustí, ak oslavu Novembra organizuje politická strana, ktorá je plná bývalých komunistov, davy ani umelci sa za koncertom trhať nebudú.

Ďalšie články, hodnotiace prácu médií, nájdete na blogu Denníka N.

Miroslava Kernová

Miroslava Kernová

Bloger 
  • Počet článkov:  180
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Nové články hodnotiace médiá nájdete na webe OMEDIACH.com. Cieľom blogu je prispieť k väčšej slobode, etike a profesionalite slovenských médií. V minulosti som pracovala pre SME a Trend. V súčasnosti vediem web OMEDIACH.com. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSprávyKomentáre

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu