reklama

Ivan Weiss z 99% má novú zábavku - rádio

Len niekoľko týždňov po volebnom fiasku hnutia 99%, jej sponzor a patrón Ivan Weiss preladil na nové tentokrát mediálne aktivity. Podľa zistení blogu O médiách rozbieha biznis Rádiu Hey. Okolo tohto rádia sa Weiss pohybuje už dlhšie, hoci v štruktúrach rádia oficiálne nefiguruje. Pred rokom, keď rádio bolo pred krachom, mu - ako sám povedal - pomohol z najhoršieho.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)
Obrázok blogu

Rádio Hey založila v roku 2005 česká mediálna skupina GES. Rádio hralo hlavne českú a slovenskú hudbu, ale namiesto počúvanosti riešilo problémy s vysielačmi, dlhmi a frekvenciami. V roku 2010 česká skupina z rádia odišla a do rádia vstúpil Marko Duditš, riaditeľ malého rockového rádia Aligátor, s neznámou spoločnosťou Prvé finančné družstvo z Piešťan, s cieľom urobiť z neho celoplošné rockové rádio. Vo februári minulého roka rádio kvôli dlhom a technickým problémom istý čas nevysielalo. „Pokiaľ by som vtedy nepomohol, tak by rádio malo existenčné problémy," povedal pre blog O médiách Weiss. Ako presne, nechcel konkretizovať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Svoj dnešný vzťah k rádiu popísal takto: „Ja sa zatiaľ zúčastňujem na plánovanom re-formátovaní rádia. Ale vlastníkom je zatiaľ Prvé finančné družstvo z Piešťan. Z ľudí, ktorí s tým rádiom pracujú, som ja najaktívnejší v určení, akým smerom by sa to rádio malo uberať." Do štruktúr rádia vstúpi vraj až vtedy, "keď z analýz vypadne, že je to podnikateľský dobrý projekt, ktorý má priestor na trhu."

Hoci jeho meno nefiguruje v orgánoch spoločnosti rádia, sídlo servisnej spoločnosti rádia Hey Média má rovnakú adresu ako firmy, v ktorých v minulosti pôsobil aj Weiss. Konateľkou Hey média je Věra Kadlecajová. Tá je konateľkou spoločnosti T – Invest, v ktorej v minulosti pôsobil aj Weiss.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Weiss priznal, že okolo rádia sa pohybuje dlhšie. „Ja som sa oň zaujímal asi rok. Ale tým, že boli voľby a všetko ostatné, tak k žiadnym výraznejším krokom v tom medziobdobí neprišlo. Až teraz posledný mesiac, keď došli výsledky z formátovacej štúdie, tak ich analyzujeme," povedal Weiss.

Hoci má rádio veľmi dobré pokrytie, viac ako polovicu Slovenska, s 1,5% počúvanosťou je až na deviatom mieste. Pôvodný zámer Duditša bolo preformátovať ho na rockové. Weiss je presvedčený, že ak Hey chce byť silným celoplošným rádiom, malo by sa uberať smerom Adult contemporary music. „Čo je niečo medzi tým, čo hrá Viva, Jemné melódie a trochu aj Expres. Bol by to mix súčasného popu, staršieho popu, trochu rocku, trochu dance." Ak bude v budúcnosti v rádiu, bude trvať na tom, aby sa jeho česko-slovenský charakter zachoval. "Toto rádio bolo vždy moje najobľúbenejšie, lebo tam hrali hitovky z mojej mladosti ako Grigorova a Tublatanku."

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Pre dosah rádia je dôležité najbližšie rokovanie licenčnej rady, kde sa bude licitovať aj o pridelení lukratívnej žilinskej frekvencii 94,5 po Rádiu Zet, medzi uchádzačmi je aj Rádio Hey.

Hey napriek plánom Weissa nie je nijak výrazné rádio, v poslednom čase sa zviditeľnilo hlavne spormi s bývalými zamestnancami, ktorí sa dožadujú nevyplatenej mzdy. „Neviem, to sa ma netýka, k tomu sa neviem vyjadriť to sú záväzky bývalého manažmentu," povedal Weiss.

Weiss bol jeden z lídrov hnutia 99%, ktoré výrazne spolufinancoval. Práve 99% stálo na agresívnej reklamnej kampani, ktorá hnutie síce zviditeľnila, ale mu aj uškodila. Reklamu nasadzovali cez občianske združenie Občan v akcii aj do vysielacích časov, ktoré boli pre politické subjekty zakázané. Televízie a rádio za obchádzanie zákona pri jej vysielaní dostali od rady sankcie. Predvolenú kampaň sprevádzala kritika praktík novej strany, ktorá vo voľbách získala len 1,58 percent.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Weiss počas vlády Mikuláša Dzurindu bol riaditeľom SPP pre stratégiu. V súčasnosti sa venuje strategickému poradenstvu. Rodina Weissovcov podniká v zbrojárskom priemysle, podieľali sa aj na najdrahšej zákazke armády - na budovaní Mokysu.

Viac zo sveta médií na FB stránke Slobodne o médiách.

Miroslava Kernová

Miroslava Kernová

Bloger 
  • Počet článkov:  180
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Nové články hodnotiace médiá nájdete na webe OMEDIACH.com. Cieľom blogu je prispieť k väčšej slobode, etike a profesionalite slovenských médií. V minulosti som pracovala pre SME a Trend. V súčasnosti vediem web OMEDIACH.com. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSprávyKomentáre

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu