RTVS si mohla dokument o scientológoch odpustiť

Pár hodín pred moratóriom odvysielala RTVS kontroverzný dokument Špióni scientológie. Najprv v utorok večer a potom v stredu dopoludnia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (26)
Obrázok blogu

Scientológiu ako tému si obľúbili posledné dni pred voľbami aj v TA3. Ako nebezpečnej sekte sa jej venoval Peter Bielik v Téme dňa a TA3 priniesla dnes (v stredu) na túto tému rozhovor s bývalým novinárom a bezpečnostným analytikom Milanom Žitným. Verejnoprávna televízia by však mala mať citlivejší prístup.

So zaradením dokumentu Špióni scientológie do vysielania RTVS nemám žiaden problém, keby scientológia a úžera neboli hlavnými témami, ktoré v boji o prezidentské kreslo najčastejšie používal Robert Fico a zároveň bola hlavnou témou rozsiahlej anonymnej antikampane.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

RTVS napriek tomu trvala na odvysielaní dokumentu v stanovenom čase. Argumentovala, že dokument zaradila v dostatočnom predstihu už vo februári.

Téma scientológie sa s prezidentskými voľbami spája niekoľko mesiacov.

Ak by som ale ako šéfka televízie videla, že je to téma, ktorou útočí jeden kandidát na druhého v kampani, vysielanie relácie by som posunula o týždeň, aby išla po voľbách.

RTVS by tak o nič neprišla, ani diváci. Je úplne bežné, že sa v programoch robia pravidelne korekcie a vymieňajú sa programy. Keby dokument RTVS posunula, nikto by ju nepodozrieval z toho, že sa zapája do politického boja. Dokument naviac vysielala v premiére len nedávno - v októbri minulého roka.

SkryťVypnúť reklamu

Neznamená to, že by sa scientológii ako téme prezidentských volieb televízia nemala venovať, mala však na to dostatočný priestor v spravodajstve.

Miroslava Kernová

Miroslava Kernová

Bloger 
  • Počet článkov:  180
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Nové články hodnotiace médiá nájdete na webe OMEDIACH.com. Cieľom blogu je prispieť k väčšej slobode, etike a profesionalite slovenských médií. V minulosti som pracovala pre SME a Trend. V súčasnosti vediem web OMEDIACH.com. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSprávyKomentáre

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu