Certifikát TEFL a prečo si ho spraviť

Písmo: A- | A+

TEFL (Teaching English as a Foreign Language) je certifikát pre všetkých, ktorí by chceli učiť anglický jazyk v zahraničí a pritom angličtina nie je ich materinským jazykom.

Z môjho pohľadu je to certifikát pre učiteľov, ktorí by chceli zažiť učenie v inej krajine, čo vo väčšine prípadov znamená Áziu alebo Južnú Ameriku. Je to certifikát pre ľudí, ktorí výborne ovládajú jazyk, chcú cestovať, ale nemôžu si dovoliť nemať popri tom určitý príjem. A pre ľudí, ktorí zažívajú tzv. career break a veria, že odpoveď nájdu v práci s ľuďmi tisíce kilometrov od domova.

Ja som, v čase keď som sa o certifikát uchádzal, patril do tretej skupiny, aj keď som sa nakoniec našiel na Slovensku, ak sa to dá tak povedať.

Pri snahe o tento certifikát máte dve možnosti - online kurz alebo kombináciu online kurzu a 20-hodinového učenia priamo v skupinách či školách.

Ja som zvolil online formu certifikátu, najmä keďže pre kombinovaný kurz by som musel cestovať do Prahy alebo Anglicka.

Áno, aj mne to hneď napadlo - online kurz, ktorý ma má nielen naučit, ale aj otestovať v tom ako viem učit? a to všetko len písomne?

Ale online TEFL course bol prekvapivo náročný, najmä pokiaľ išlo o vypracovenie úloh, prípravu materiálov a „lesson plans" na konkrétne učivo pre konkrétne vekové skupiny.

A aj keď som bol pri výraze online course naozaj skeptický, myslím, že získať tento certifikát nie je vôbec jednoduché a že ho získajú naozaj tí, ktorí sa učeniu chcú a budú venovať.

Takže ak patríte do jednej z vyššie uvedených skupín a chcete popri učení spoznať svet smelo do toho!

 

Skryť Zatvoriť reklamu