reklama

Riadenie ministerstva nie je procesia, pán Krajniak!

Minister vlastne priznal, že je bezmocný. Zo svojej pozície odkazuje ľuďom, aby robili procesie ako kedysi v 1710-om v Trnave. Vraj to vtedy okamžite pomohlo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Člen vlády teda zoči-voči pandémii posiela ľudí modliť sa a je ochotný otvoriť im k tomu aj kostoly, veď čo na tom, že odborníci považujú zhromažďovanie v kostoloch za vysoko rizikové.

Sú len dve vysvetlenia pre toto čudné vystupovanie: 1. Má informácie o bezvýchodiskovosti situácie, ktoré my nemáme a tým, čo po tom túžia, chce na poslednej ceste milosrdne poskytnúť aspoň nejakú útechu. Veď čo, aj tak zomrú. 2. Ministerské kreslo si pomýlil s kazateľňou svojej viery v magické účinky procesií a ohrozenie zdravia a životov státisícov ľudí ho pritom nezaujíma. Obe z neho robia človeka, ktorý na ministerstve nemá čo hľadať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Minister tu nie je na to, aby poskytoval posledné pomazanie a už vôbec nie na to, aby svoju funkciu zneužíval na šírenie svojej náboženskej viery. Áno, jej vyznávanie patrí medzi základné práva, ale v popise práce ministra to určite nestojí. Práve naopak. Ako štátny úradník, by sa jej vyznávania pri výkone funkcie mal zdržať. Jeho prácou je, aby teraz v tejto situácii, ktorá státisíce ľudí tlačí do krachu, hľadal ešte účinnejšie prostriedky na čo najvyššiu a čo najrýchlejšiu finančnú pomoc. Čakajú na ňu a nie na jeho úvahy o účinkoch procesií. 

Milan Krajniak tak opäť raz pošliapal princípy sekulárneho štátu. A robí to stále arogantnejšie. Ako skutočný križiak zneužíva bezradnosť a zúfalstvo ľudí, aby ich verboval do svojej nezmyselnej výpravy na konci ktorej má byť víťazstvo nad „neveriacimi“. Inak sa totiž ani jeho výkrik o procesiách a otváraní kostolov ani nedá nazvať.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Je to hrubé zneužitie náboženskej viery na jeho osobné mocensko-politické ciele. Opäť rozohráva perfídnu hru, v ktorej predhadzovaním obmedzovania náboženskej slobody v podobe zatvorených kostolov robí z veriacich tých ukrivdených a mobilizuje ich na svoju podporu. Hucká ich a čím desivejšími farbami im pred očami maľuje strašiaka liberálnej demokracie. Lebo veď čo iné sa dá čakať, keď s odvolaním na náboženskú slobodu do hry vtiahne náboženskú mágiu spred tristo rokov? Len to, že tým vyprovokuje racionálne uvažujúcich ľudí, ktorí týmto čudným predstavám právom uštedria pár satirických frčiek.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

A križiak má opäť koho chrániť.

Ondrej Prostredník
teológ a publicista
člen predsedníctva Progresívneho Slovenska

Ondrej Prostredník

Ondrej Prostredník

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  90
  •  | 
  • Páči sa:  593x

Som spoločensky angažovaný teológ. Pracujem s ľuďmi v akademickej obci, v občianskej spoločnosti a v cirkevnom prostredí. Naučil som sa počúvať ľudí z rôznych strán názorového spektra. Svoje vedomosti a skúsenosti chcem pretaviť do politických riešení na ochranu dôstojnosti a slobody ľudí v európskej spoločnosti.https://www.facebook.com/prostrednik Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu