Zaborská ako nová hrádza proti extrémizmu?

To myslíte vážne, že keď OĽANO a koalícia pustí Záborskej „umiernené“ sprísnenie interrupcií, tak už potom téma fašistom „odpadne od chuti“?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (67)

To vám, vážení v OĽANO a ďalším v koalícii, uniklo, že Anna Záborská a jej spriaznenci sú ochotní hlasovať aj za protiinterrupčné návrhy fašistov? A že tie určite prídu, si môžete byť istí.

Nestačila Ficova hrádza proti extrémizmu? Nestačilo poučenie, že nadbiehať extrémistom tým, že politici preberú umiernenejšiu formu extrémistických riešení, vôbec nie je stavaním hrádze, ale naopak podkopávaním aj tých chabých zábran, ktoré ešte medzi ľuďmi voči fašizmu sú?

Zastavte to, kým je čas!

Pre ľudí, ktorí prepadajú panickému strachu z poklesu pôrodnosti, je Záborskej sprísnenie interrupcií síce malý, ale pre nich predsa podstatný ťah na ich šachovej hre posúvajúcej Slovensko späť do patriarchálnej minulosti. Hrajú sa na ochrancov nenarodeného života. Nedávajú však, ale berú. Odnímajú právo žien, ktoré sa rodilo v ťažkom zápase o rovnováhu medzi úctou k nenarodenému životu a úctou k životu ženy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V diskusii o epochálnom pláne obnovy Slovenska majú svoju jasnú cieľovku. Malú, ale rozhodnú. Nevadí im, že v čase, keď máme hovoriť o tom ako Slovensko posunieme vpred, zapracú diskusné fóra a mentálnu kapacitu národa témou v modernej Európe dávnou vyriešenou. Ale veď čo iného by sme od nich mohli čakať. Na viac nemajú.

Nie, ústupok Anne Záborskej a jej spriazneným dušiam, nie je budovaním hrádze proti extrémistickým a fašistickým nápadom koketujúcim so zákazom interrupcií na poľský spôsob. Je to prvý krok na ceste k tomu, aby aj ženy na Slovensku boli šikanované a stigmatizované pri rozhodovaní o interrupcii.

SkryťVypnúť reklamu

 

Ondrej Prostredník
teológ a publicista
člen predsedníctva Progresívneho Slovenska

Ondrej Prostredník

Ondrej Prostredník

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  82
  •  | 
  • Páči sa:  386x

Som spoločensky angažovaný teológ. Pracujem s ľuďmi v akademickej obci, v občianskej spoločnosti a v cirkevnom prostredí. Naučil som sa počúvať ľudí z rôznych strán názorového spektra. Svoje vedomosti a skúsenosti chcem pretaviť do politických riešení na ochranu dôstojnosti a slobody ľudí v európskej spoločnosti.https://www.facebook.com/prostrednik Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
SkryťZatvoriť reklamu