Spánkový deficit je nebezpečný

Poznáme to všetci. Po prebdenej noci, nedajbože po pár prebdených nociach, či už nejakou zábavou alebo prácou na zmeny sa nám stáva to, že sa nevieme ,,dospať“. Je to nepríjemný pocit, keď človek leží na posteli a spánok nie  a nie prísť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Sú rôzne spôsoby ako privolať spánok od meditatívnych, prírodnými prostriedkami, po lekárske. Spánkový deficit mnohým ľuďom spôsobuje aj problémy s koncentráciou, keď sa nevedia presne sústrediť na nejakú myšlienku. Ďalším neduhom spánkového deficitu je časová dezorientácia, prejavuje sa pomýlením organizmu na časové obdobie daného dňa keď nevieme vnútorne určiť aká časť dňa je, a náš organizmus reaguje neprimerane k danej časti dňa.

Celkom zaujímavú tému na spánkový deficit som našiel na internete. Pár riadkov k textu...

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Krátkodobý spánkový deficit možno dohnať jednorazovým desaťhodinovým spánkom.

Chronický spánkový dlh sa vraj ale nedá napraviť ani poriadnym spánkom v priebehu troch dní. Lekári však stále nevedia, koľko dní či týždňov je potrebné na to, aby ľudia dlhodobo chýbajúci spánok dobehli.

Dostačujúce spánok podľa vedcov trvá priemerne osem hodín. Akútna spánkový deficit človeka ohrozuje po 24 hodinách bez spánku. Na chronický spánkový dlh si človek zamiesi cesto, ak spí opakovane len štyri až sedem hodín. Pokračovanie je tu 

ondrej ziman

ondrej ziman

Bloger 
  • Počet článkov:  52
  •  | 
  • Páči sa:  1x

...som človek zaujímajúci sa o politiku, ekonomiku, hospodárstvo, priemysel...o veci medzi nebom a zemou Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

766 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

50 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu