Moja poznámka sa netýka konkrétneho človeka Pavla Demitru, ktorého nepoznám a teda nemôžem jeho osobu nijako komentovať. Pavol Demitra ma zaujíma skôr ako produkt zábavného priemyslu, jednak preto lebo zarábal približne 100 krát viac ako lekár alebo učiteľ, čo už je samo o sebe dôkazom psychopatológie v spoločnosti, ale oveľa hrozivejší mi pripadá fakt, že ľudia sú ochotní prejavovať emócie (alebo ich predstierať?) akoby išlo o veľmi blízku osobu, akoby im zomrel otec, alebo syn, či niekto veľmi blízky.
Moderné masovomanipulačné technológie sú primárne skonštruované a používané na komerčné účely, používajú sa na udržiavanie a presadzovanie tzv. politického režimu a pod.
Všeobecne využívajú najmä duševnú a duchovnú vyprázdnenosť moderných ľudí, ktorí JUMPUJÚ, teda žijú akýmsi zážitkovým životným štýlom, kde žiť = neustále stimulovať nervovú sústavu, zmysel života sa zužuje na zábavu, sex, prácu, nakupovanie, športovanie a osobnú hygienu. Táto filozofia života pre život, kde neexistujú žiadne náznaky významu a zmyslu čohokoľvek, teda je nihilovaná akákoľvek dôstojnosť a akýkoľvek zmysel života, je pre človeka neznesiteľná. Ľudia veľmi trpia. Obrovské duševné utrpenie, v ktorom moderný človek žije presiahlo hranicu normálneho fungovania človeka. Tu prichádzajú sofistikované média a ponúkajú virtuálny svet, ponúkajú pseudoradosť, pseudosmútok, pseudovzťahy, pseudonárodnú hrdosť, pseudolásku a pseudohrdinov. Človek to hltá a hltá a postupne stráca kontakt s realitou, reálny svet a virtuálny svet sa začínajú prelínať a človek odovzdáva svoju myseľ, svoj emociálny život a pravdepodobne aj svojho ducha a dušu šelme.
Predpokladám, že technológia popkultúry je požiteľná aj na programovanie strachu, nenávisti, vyvolania vojny, masového vraždenia alebo samovraždenia.