Palinová nie je Spearsová ani Kaine

Obhajcovia viceprezidentskej kandidátky republikánov, Sarah Palinovej, obviňujú médiá z neobjektivity a ničím nepodložených útokov. Keď komentátori tvrdili, že Palinová nemá zahraničnopolitické skúsenosti, jej obhajcovia vyšli s argumentom, že je skvele pripravená, pretože jej štát (Aljaška) je tak blízko k Rusku. Niektorí zašli tak ďaleko, že jej 21-mesačné pôsobenie v pozícii guvernérky 700-tisícovej Aljašky nafúkli na úroveň skúseností, potrebných na prevzatie krajiny s viac než 300 miliónmi obyvateľov a vojenskou prítomnosťou vo všetkých kútoch sveta. A aj keď ide o vážne veci, dnes prinášam len dve ukážky „dvojitého štandardu zo známej americkej talk-show Daily show Jona Stewarta.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (36)

Nechcem poučovať, kto je Jon Stewart, ale v záujme objektivity musím pripomenúť, že Jon Stewart je liberálom a fanúšikom Demokratickej strany. Uťahuje si aj z nej, ale jeho program nie je v žiadnom prípade vyváženým politickým spravodajstvom. Je len vtipnou sondou do sveta volieb a politiky. Najzaujúmavejším elementom je zostrih starších výrokov komentátorských celebrít a ich konfrontácia s aktuálnymi názormi...

Karl Rove: 200-tisíc „Richmonďanov" je menej než 9 tis. Wasillčanov

((video1))

Karl Rove bol Bushov stratég a blízky spolupracovník. Časť jeho tímu pracuje dnes aj pre McCaina a Palinovú.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Spearsovej rodičia sú hlupáci, Palinovci sú iba ľudia ako my

((video2))

Bill O´Reilly je prominentý konzervatívny komentátor s populárnym publicistickým programom The O´Reilly Factor.

Niežeby tieto dve videá mali stelesniť všetky aspekty volebného spravodajstva, ale prinajmenšom otvárajú otázku, ktorá zo súperiacich strán má ten dvojitý meter dlhší (alebo dvojitejší?).

Marika Ondruchova

Marika Ondruchova

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu