Prečo sa pchá KDH ľuďom do spální?

V nedeľu som si po kratšej pauze dala tradičnú politickú obedovú sériu v podobe najrozličnejších diskusných relácií, ktorými nám naši vysielatelia spríjemňujú nedeľné poludnie. Aj keď sa ani po pol roku neviem vysporiadať s „novou“ vládou a jej maniermi, predsa len ma v nedeľu z kresla najviac dvíhal opozičný politik. Predseda KDH má už čo to za ušami a viem, že pretvárka má v KDH príliš hlboké korene, ale napriek tomu ma vždy znova zarazí, s akou bohorovnosťou sa dokážu zástupcovia tejto strany pasovať za jediných znalcov slušnosti a dobrých mravov. A zaráža ma to najmä preto, lebo práve KDH nesie hádam najťažší diel zodpovednosti za podobu našich dnešných dní – za návrat zavrhnutých tvárí, a za to, že sa musíme dívať výsmech bonvivána Počiatka bez kravaty, Mečiara bez škrupulí a Fica občas aj bez tých irackých maskáčov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (40)

Ako konzervatívne zmýšľajucemu človeku mi je politika KDH v zásade veľmi blízka. Nikdy sa mi však pri tomto hnutí nepodarilo ubrániť pocitu, že ako žene by mi v zásade malo byť všetko jedno, pretože najlepšia vec, akú môžem pre spoločnosť urobiť, je vydať sa na pospas pánom tvorstva tohto sveta, najlepšie zakladajúcim členom KDH.

Vladimír Mečiar prerušil príjemnú atmosféru mojich vianočno-novoročných sviatkov niekoľkominútovou spontánnou úvahou, v ktorej sa premiešalo niekoľko poloprávd s tromi lžami a jedným skutočným a pravdivým a faktom, a na jej záver z neho vypadla téza o potrebe novelizovať ústavu. Nedostatok iných problémov vytvoril kvalitný živný roztok pre novú tému, a preto sa k nej ako zástupca parlamentnej opozície mal vyjadriť aj Pavol Hrušovský. Na moje veľké počudovanie som ani nepostrehla slovný mostík, ktorým tento politik preletel len preto, aby mohol strčiť svoju hlavu do našich spální a z problematiky zmeny základného zákona štátu vypreparovať zjavne najpodstatnejšiu časť - možnosť umelého prerušenia tehotenstva. Možnosť, ktorú nemožno ospevovať, a po ktorej siaha každá normálna žena iba v prípade núdze, ale predsa len možnosť. Možnosť ženy rozhodovať o svojom živote, a to aj v prípade, ak o podobe jej budúceho života z akýchkoľvek pohnútok a v rozpore s jej vôľou rozhodol muž. KDH nikdy nesiaha na možnosti mužov, chce sa dívať do našich spální najmä preto, aby videlo, ako sa tam správajú ženy. A to je pre liberálnu ženu veľmi zlá správa.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dôkazom posadnutosti KDH obmedzením možností žien pri plánovaní rodiny bola len ťažko uveriteľná výčitka spojená so znížením DPH na lieky. Pre bývalého člena vládnej koalície, ktorú stálo nemálo úsilia práve zjednotenie sadzieb daní je to vďačný priestor na diskusiu o daňovej filozofii a podstate konzervatívnej etiky. KDH však vo svojej križiackej výprave proti slobodnej vôli žien dosiahlo v relácii O 5 minút 12 druhú métu, keď Hrušovský poukázal na zlacnenie hormonálnych antikoncepčných prostriedkov. Diváčka má zrazu pocit, že nebezpečenstvo týchto tabletiek zrazu nespočíva ani tak v neprirodzenom zásahu do hormonálnej rovnováhy ženy, ako skôr v prítomnosti samotného diabla v našich spálňach, ktorý znásilňuje ženy slobodne sa rozhodnúť o svojej budúcnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Nemôžem sa stotožniť so záujmom KDH o riešenie vecí, ktoré by mali zostať za dverami našich domovov. Každý z nás by mal mať doma možnosť odmietať alebo aj vyzdvihovať antikoncepciu či umelé prerušenie tehotenstva. Každý z nás má dostatok morálnej kapacity prijať svoje vlastné rozhodnutie a niesť zaň zodpovednosť. Nevidím však v rukách mužov z KDH žiaden mandát rozhodovať v centrále politickej strany o morálnych riešeniach, ktoré v konečnom dôsledku odoberajú slobodu najmä ženám.

Nechcem, aby konzervatívne hlavy politikov z KDH nakúkali do našich spální a vynášali súdy o tom, čo sa tam deje. Ak už chcú byť prítomní v našich súkromiach, bola by som radšej, keby sa kriticky pozreli do vidieckych kuchýň, na miesta, kde mnohé ženy a deti zažívajú teror, a kde ich najviac zomiera práve v hádkach s mužmi, na úkor ktorých by sa mali slobody vlastnej voľby vzdávať.

Marika Ondruchova

Marika Ondruchova

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu