
Ženu aj muža začali obliekať od ponožiek z jemnej bavlny. Mali oddelený palec od ostatných prstov kôli šlapkám, ktoré sú súčasťou tradičného odevu. Mužovi potom obliekli bavlnenú košelu, ktorá nahrádza vrchnú časť spodného prádla.

Ženské spodné prádlo tvorí spodnička a blúzka, ktoré sú tiež z bavlny. Všetky časti kimona sa prekrývajú tak aby obopínali telo a zaisťujú sa stuhami.

Stuhy niekoľkokrát obtočili okolo tela a ich uzle musia byť upravené naplocho.

Mužovi obliekli hodvábnu košelu a už vyzeral aspoň zčasti oblečený, ale nasledoval proces pedantného upravovania a urovnávania spodnej a vrchnej košele.

Rozdiel hornej časti mužského a ženského kimona je v úprave golierovej légy. Žena má túto časť kimona vystuženú aby elegantne odstávala vzadu od krku a muž má túto légu upnutú ku krku.

Ženské hodvábne kimono nádherne šušťalo, je kontrastne podšité a pripadalo mi veľmi dlhé.

Bolo naozaj dlhé, ale za pár minút ho upravili na presnú dĺžku a začali v páse obväzovať pruhom látky, ktorý je významnou časťou kimona. Volá sa obi a ženy mali k jednému kimonu viacej druhov obi. Niektoré sú umeleckými dielami či už vytkávané alebo vyšívané, maľované alebo riasené, dávali veľký priestor fantázii. Podľa spôsobu akým bol vzadu obi upravený bolo možné rozoznať či je žena slobodná / väčšinou rôzne typy mašlových uzlov/ alebo vydatá, tie si upravujú obi nenápadne, iba preložením.