Ľudia moji rata, neviem, kde mám vráta…

Tak nejako je to v tej slovenskej piesni a presne sa mi to hodilo do kontextu…

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)
Obrázok blogu

Ľudia žijú s dvermi či chcú, alebo nechcú.

Dvere sú každodenná súčasť ľudí, oddelia nás od sveta, ale aj nám ho priblížia.

Zatvárame dvere pred nepríjemnými vecami, ktoré treba riešiť, niekto nám buchne dvermi pred nosom a iný nám zrazu otvorí nečakane dvere a zahrnie nás prívalom šťastia…dvere si môžeme vybrať sami s nedoziernej ponuky dizajnu a materiálu.

Iba na jedny dvere veľa ľudí zabúda. Sú to dvere medzi ich rozumom a telom, ktoré sú veľmi často zatvorené a dokonca veľa ľudí od nich zahodí kľuč a potom sú prekvapení s koľkými životnými problémami sa musia trápiť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tieto dvere sa pokúsim s vami objaviť, strhať tŕnie, ktoré ich zarástlo a ak sa bude dať nechať ich navždy otvorené.Kľúčom od týchto dverí je súlad, súzvuk, harmónia a na ne naväzujuca IMUNITA nášho tela…slovíčka, ktoré čítame dennodenne v rôznych časopisoch a príručkách či letáčikoch, ale nejako nás obtekajú, vieme , že sú pre správny život potrebné, ale nevieme ako ich dosiahnuť…cesta je však jasná… uvedomovanie si samého seba a nielen čo sa tyká pôžitkov z našich potrieb, ide hlavne o uvedomovanie si nášho tela, ktoré je naším najväčším pokladom……dali nám to darom, nech to vezme parom….aj to je z nejakej piesne, aj keď sa to nevzťahuje práve na ľudské telo, ale vystihuje to presne náš postoj k nemu… 

SkryťVypnúť reklamu

Dostali sme ho do daru, nič sme zaň nemuseli platiť, tak ako máme vedieť jeho cenu?Cena je nevyčísliteľná a nedá sa prakticky porovnávať s ničím , tá najvyššia…a preto by úcta k nášmu telu v našom hodnotovom rebríčku mala byť najvyššie…

Z čoho pozostáva úcta k vlastnému telu? Keby sme robili anketu, každý by to vedel vymenovať, ešte aj „televizny nalezenci“, ale horšie je, že málokto za tými odpoveďami vidí aj niečo konkrétne, čo pre svoje telo naozaj robí.

Pozývam Vás do sveta každodenného života ľudského tela, objasníme si, čo naše telo každý deň podstupuje a čo mu vytvára najväčšie stresy, rozoberieme, čo spôsobujú zabehané vzorce nášho každodenného správania , ktoré sme geneticky zdedili, odpozorovali od našich rodičov, ale aj sami vytvorili….

SkryťVypnúť reklamu

Zamyslíte sa nad svojim každodenným správaním a postupne si začnete uvedomovať svoje nesprávne návyky…

Vitajte vo víre a pevne verím že vás pohltí….

Upozornenie: Nie som lekárka, moje poznatky o ľudskom tele vychádzajú z praktického pozorovania ľudského tela /mám doma štyri, z toho jedno je moje/ a jeho zákonitostí, ktoré som nadobudla životom v rôznych častiach tejto planéty.

/text neprešiel jazykovou úpravou/

Emília Ondrušová

Emília Ondrušová

Bloger 
  • Počet článkov:  57
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rada cestujem, fotografujem, maľujem, snažím sa hrať golf, obhospodarujem rodinu, chovám mačku a psa a cvičím s ľuďmi Immuno... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSpomienkyTake moje...Moje obrazyAustráliaAby že-nám dobre boloCestovanieJaponskoSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu