Židovská krv

Klikni sem „Nepoviem mu to hneď. Najprv ho nechám, nech sa vyrozpráva. Má to rád. Len aby zase neprišiel napaprčený. Jeho syn ho dokáže vytočiť. Budem pokojná, vypočujem ho, postavím sa na jeho stranu a neprestanem sa usmievať. Tak to má rád. Až keď zistím v akom je rozpoložení, až potom sa rozhodnem ako mu to poviem. Nemyslím, že by chcel mať decko. Myslím, že mu na jeho rodine záleží a to by bol koniec. Určite tušia že má milenku, ale tehotná milenka je niečo celkom iné. Rozvod by nechcel ani on, ani jeho žena. Prachy ich držia pokope silnejšie ako iných láska. Nakoniec, ani ja sa nechcem vydávať za penzistu."

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Obrázok blogu

Ukážka z mojej novej knihy, ktorej som dala možno príliš fatálny názov, Židovská krv. Hoci ako dramaticky znie, náležite súzvuční s napätím, ktoré sa nesie celým príbehom, lebo otehotnieť so starcom, čo mohol byť Žofkiným starým otcom, to bolo na slučku. Bol však jediným človekom na svete, ktorý jej dával pocit dôležitosti, a ona sa rozhodla priviesť jeho dieťa na svet. Ona, devätnásťročná žiačka gymnázia bez rodinného zázemia.

A hoci čoskoro, po dramatických udalostiach, zostala s malým Miškom sama, za cenu nadľudského vypätia síl dosiahla všetko, čo si zaumienila.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Všetci muži jej života sú tak vtiahnutí do dômyselne rozohranej hry, ktorej cieľ je jasný - nájsť svojmu ešte nenarodenému synovi otca. Je to strhujúci príbeh slobodnej matky, ktorá sa rozhodla aj za cenu podvodu vydobyť pre seba a svoje dieťa od života svoj podiel šťastia. Je možné, že táto časť pobúri mravokárcov, ale Žofkine činy sú primerané výzvam a ona sa s nimi vyrovnáva bez naivného optimizmu a zavádzajúcich poučiek. Žofka vie, že pozitívne myslenie jej dieťa nenachová.

Strastiplný osud slobodnej matky, ktorá vyrastala sama bez rodičov, som chcela vyrozprávať tak, aby čitateľ uveril v uskutočniteľnosť každého cieľa. To bolo mojím cieľom.

Skryť Vypnúť reklamu

Ale nie len o tom je moja nová kniha. V pozadí príbehu Žofky Kornfeldovej som porozprávala aj o korupčných praktikách v štátnej správe a o tom, ako politické strany, čo sú pri moci, personálnymi výmenami v nej, kŕmia svojich oddaných, ktorí im vo voľbách vložili do rúk moc. Títo nenásytní potrimiskári sa však neuspokoja s províziou a ... požierajú sa navzájom.

Nemusím zdôrazňovať, že aj táto kniha je napísaná podľa skutočnosti. Už v predpredaji:

http://www.martinus.sk/?uItem=137372

Štefánia Opremčáková

Štefánia Opremčáková

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som autorkou kníh V Írsku prší inak, Planisko, Židovská krv. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu