Pozor na parkoviskách

Išli sme obedovať do Tesca. Keď sme sa motali po parkovisku a zúfalo hľadali  medzeru medzi autami, kolega mi dôrazne pripomenul aby som si dával pozor, pretože sa nachádzam na území poisťovacích špekulantov. Až vtedy mi došlo ako často sa v podobne nebezpečných situáciách ocitám.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Prečítal som si niekoľko článkov o poisťovacích podvodoch, v ktorých ma zaujali úžasne dômyselné triky vynaliezavých podvodníkov, ale tiež sympatický štatistický fakt, hovoriaci, že 10-15% poistných udalostí je fingovaných.
Všetci istotne poznáte štandardný podvod s čelným sklom. Stačí si vytipovať správnu obeť, ideálne nákladné auto prevážajúce štrk a nasledovať ho v tesnom závese. Po chvíľke nadobúdania guráže ho predbehnete, dáte zreteľne najavo aby zastavil a následne vodičovi s poľutovaním oznámite, že malú dierku v čelnom skle, ktorá za posledné dva mesiace narástla na neprehliadnuteľnú puklinu, spôsobil kamienok uskočený práve z jeho korby. Vodič nemá na výber, a keďže je to vec zákonnej poistky ochotne vám odovzdá všetky potrebné údaje.
Mnohí trúfalci využívajú skutočnosť, že poisťovacie podvody sú obvykle veľmi ťažko dokázateľné a neboja sa experimentovať aj s podstatne vyššími čiastkami. Príkladom môže byť fingovaná krádež, poistky vo viacerých poisťovniach a pod.
Teraz sa však vrátim k parkoviskám pri veľkých nákupných centrách, na ktorých sa väčšina z vás ocitne aj niekoľkokrát týždenne. Obvykle tam vládne chaos a aj skúsení vodiči si často neuvedomia, že ak jednotlivé cesty nie sú označené, v praxi to znamená povinnosť držať sa pravidla pravej ruky. Práve tu vzniká potenciál pre spomínaných špekulantov. Ak teda máte rozbité svetlo, prasknutý nárazník alebo poškriabaný blatník, stačí si vyčkať na chudáka rozbehnutého zľava a vyštartovať v správnej chvíli. Prednosť bola na vašej strane a na nové diely vám prispeje poisťovňa, čo si však nachytaný chudák povedať nemôže.
Dúfam, že sa tento príspevok nestane inšpiráciou pre špekulantov, ale naopak poučením pre tých, ktorý na nich doplácajú.
Dávajte pozor.

Roman Ornst

Roman Ornst

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Moje vedomie trpí vigilitou, luciditou, idiognóziou a svedomím. Zoznam autorových rubrík:  PostrehyNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu