Mám čisté svedomie - ako člen volebného okrsku.... majú ho aj iní?

10.3.2012 ľudia na Slovensku rozhodovali ako bude vyzerať Slovensko po ďalšie 4 roky. Niekoľko ľudí však tento deň vnímalo inak... Práca vo volebnom okrsku začala od skorých ranných hodín... Príprava hlasovacích lístkov s obálkami, kontrola a zapečatenie hlasovacej urny a prenosnej hlasovacej urny- bolo štartom na veľký deň, ktorý sa ukázal ako dňom SMERovania na východ. Už od skorých ranných hodín prichádzali prví ľudia, ktorí rozhodovali o zmene k „lepšiemu".

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Problém v „mojom" okrsku, kde som pôsobil nenastal žiadny, ak nerátam mierne podguráženého pána, ktorí jeho vtipným vystupovaním a márnou snahou zalepenia obálky pred urnou a to klasickým „lízaním" s vtipnou hláškou pri vhadzovaní: „ Béla vyhráš to" obohatil aj tak len mierne a nervózne sa gradujúci deň.

S ubúdajúcim časom ubúdali aj sily, no „najťažšia" a najzodpovednejšia robota sa len blížila. Spočítavanie hlasov a preferenčných krúžkov. Po 22:00 to nakoniec aj prišlo... Napriek môjmu pôsobeniu v dedine s prevahou obyvateľstva s maďarskou národnosťou , sa odzrkadlila popri dvoch pro-maďarsky orientovaných stranách aj prevaha SMERu a nečakané vyšvihnutie strany OĽaNO. Práca sa skončila o 2 hodine ráno a ostával nám čas na mierny útlm pri čakaní na prevzatie nášho okrsku ÚVK v sídle okresu. O 5:00 hod to nakoniec prišlo... všetko je v poriadku a môže sa ísť domov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Moja práca sa skončila, no nie všade prebiehalo všetko tak ako malo. ...

Ako príklad uvediem prácu jedného volebného okrsku v sídle mesta. „Starí" a zohratí ľudia v okrsku sa nedokázali zmieriť s predsedníctvom okrsku u 23 ročnej ženy, ktorá sa snažila aby prebiehalo všetko podľa pokynov, ktoré dostala na školení a dôkladnom naštudovaní materiálov.

V podstate všetko až do sčítavania prebehlo v poriadku. Zlom nastal pri sčítavaní preferenčných krúžkov. Zloprajníci, skrytí „dosadenci" kandidátov a strán z mesta pri sčítavaní kandidátov „práve" z jedného mesta urobili „nečakané chyby" . Pri diktovaní preferenčných hlasov jednej kandidátky diktujú nulu? Nula? „pýtala sa predsedníčka komisie. Veď nula nemôže byť keď minimálne ona odovzdala jeden preferenčný krúžok kandidátke. Nastalo opätovné prerátavanie...Po opätovnom prerátavaní členmi okrsku mala zázrakom kandidátka jeden hlas- ktorí jej nadiktovali pracovníci okrsku s poznámkou našli sme ten „tvoj jeden hlas" pre kandidátku! Predsedníčke to však nedalo a ako jej to vyplýva z funkcie preverila si to opätovným prerátaním pred všetkými členmi... Po opätovnom už teda 3 prerátavaní tento-krát predsedníčkou za prítomnosti všetkých členov okrsku sa „našlo" 11 hlasov a na otázku ako Vám mohlo uniknúť 10 hlasov odpovedali....: veď stalo sa, a tak po konzultovaní a ostro gradujúcou sa diskusiou nastalo ďalšie prerátavanie ale už všetkých strán a všetkých hlasovacích lístkov odznovu s výskytom nových chýb...ich práca sa skončila až v skorých ranných hodinách...

SkryťVypnúť reklamu

Nechcel by som sa v budúcnosti ocitnúť v podobnom okrsku s podobnými ľudmi ...to hovorím otvorene... Som rád kde som bol a s kým som mal tú česť...ďakujem "môjmu okrsku".

Je to realita na Slovensku, či výnimka? Je to o snahe kandidátov a konkurenčnom boji? Je to o zloprajnosti? Závisti? Alebo je to o skutočných chybách spojených s únavou? Na tieto a podobné otázky dokáže odpovedať len svedomie daných ľudí.

Ja to svedomie mám čisté....majú ho skutočne aj iní ???

Peter Orvoš

Peter Orvoš

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

študent v odbore právo, pracovník na urgentnom príjme Zoznam autorových rubrík:  Zo zdravotníctvaPolitická scénaZákony alebo ako sa nechávameudalosti dňa...SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

277 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu