Transparentnosť a hospodárnosť po porešovský

Mestské zastupiteľstvo v Prešove v roku 2018 pre mestskú časť 4 - Staré mesto schválilo finančné prostriedky vo výške 270 000 eur na bežnú údržbu ciest a chodníkov. Poslanci mestskej časti 4 -  Staré

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

mesto schválili priority na rok 2018 z rezervy VMČ č. 4 a odovzdali mestu, aby zabezpečilo realizáciu, medzi nimi bola aj požiadavka "opraviť profýlovu dlažbu v centre mesta a doplniť chýbajúcu dlažbu a chýbajúce kocky na schodoch v cente mesta za 22 000 eur".

Objednávateľ mesto Prešov dňa 22. 8. 2018 a 20. 9. 2018 objednal práce u zhotoviteľa MP KANAL bez toho, aby na protokole o zdaní a prevzatí predmetu obstarávania bolo meno objednávateľa. V zmysle zmluvy o dielo "objednávateľ a zhotoviteľ budú považovať dielo za splnené jeho prevzatím a odpísaním protokolu v častí "prevzatie" objednávateľom".

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zhotoviteľa MP KANAL opravu chýbajúcej dlažby a chýbajúcich kociek odovzdal27. 12. 2018 a za objednávateľa prácu nikto neprevzal, i napriek tomu, že dlažba v centre mesta nebola opravená a schody na zastávke MHD na Hlavnej ulici. Faktúra č. 12581218 a faktúra č. 12591218 boli uhradené 28. 12. 2018 za 21 294 eur. V zmysle rámcovej zmluvy o dielo "cena na prácu bude fakturovaná v mesačných intervaloch, pričom nárok na fakturovanie jednotlivých častiach ceny za služby vzniká zhotoviteľovi až po vykonaní prác a ich riadnom prevzatí podpísaním o zadaní a prevzatí zo strany objednávateľa". Tomu sa hovorí transparentnosť a hospodárnosť po prešovský. 

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu
(zdroj: Emil Osavčuk)
Obrázok blogu
(zdroj: Emil Osavčuk)

Transparentnosť a zákonnosť hospodárenia ktorá by mala byť garantovaná zodpovedným a zákonným postupom pri plnení pracovných úloh pracovníkmi Mestského úradu v Prešove, ako aj poslancami mestskej časti 4 - Staré mesto. Ako občanovi mesta Prešov mi zaleží na tom, aby sa transparentne hospodárilo s finančnými (verejnými) prostriedkami, ktoré sú vytvárane s finančných zdrojov do ktorých prispievajú svojimi daňami, poplatkami obyvatelia Prešova, teda aj ja ako občan. Takým to správaním radnica v Prešove spochybňuje moju dôveru k zákonnosti výkonu samosprávy.

Emil Osavčuk

Emil Osavčuk

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som vyučený typograf. Počas svojho pôsobenia vo výrobnej sfére som zastaval rôzne hospodárske a spoločenské funkcie. Toho času som na dôchodku. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu