Vyhráš voľby, môžeľ riadiť firmu ...

Na februárovom Mestskom zastupiteľstve v Prešove opozičný poslanec Nezavislí, SPOLU-občianská demokracia a ŠANCA navrhol, aby poslanci diskutovali o koncepcii výberových konaní do mestských firiem.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Dalo sa očakávať, že koaliční poslanci jeho návrh na určenie pravidiel nepodporia, pretože niektorí poslanci, ktorí sú predstavenstvách mestských firiem neboli by pri výberovom konaní úspešní, pretože nie sú manažéri v tejto oblasti.

Poslanci, ktorí (ne)zasadajú v predstavenstvách mestských firiem a obchodných spoločností sú každý mesiac odmeňovaní sumou vo výške niekoľko sto eur v hrubom. V Technických službách mesta Prešov dostáva člen predstavenstva 313 eur. Dopravnom podniku mesta Prešov 272 eur a Spravbytkom-forte 427 eur.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Poslanecký klub SPOLU-občianska demokracia, ŠANCA a nezávislí vypracovali ucelenú koncepciu voľby konateľov a štatutárov obchodných spoločností mesta s väčšinovým majetkovým podielom,ktorá by mala slúžiť nielen pre výber kandidátov na štatutárov firiem, ale aj vylúčiš všetky podozrenia, že štatutári sú vyberaní nie odborne, ale podľa "politických tričiek". Pri takomto výberovom konaní do predtavanstiev už "politické tričko" by nemalo zavážiť.

S koncepciou volieb štatutárov do mestských firiem, ktorú vypracoval poslanecký klub SPOLU-občianska demokracia, ŠANCA v celom rozsahu súhlasím, pretože koncepcia je navrhnutá tak, aby sa do mestských firiem dostali skutoční odborníci, ktorí majú skúsenosť aj z radov občanov a nielen poslancov.

Emil Osavčuk

Emil Osavčuk

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som vyučený typograf. Počas svojho pôsobenia vo výrobnej sfére som zastaval rôzne hospodárske a spoločenské funkcie. Toho času som na dôchodku. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu