nepodarený vtip

Vo štvrtok 8.júla 2010  začala SNR svoje ďalšie volebné obdobie prvou schôdzou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Na prvej schôdzi okrem voľby predsedu a podpredsedov sa volili aj členovia a predsedovia jednotlivých výborov. Výboru pre práva menšín, ľudské práva a rovnoprávnosť žien bude predsedať Anna Belousovová podpredsedníčka SNS. To, že tento výbor bude viesť žena, keď že má v kompetencii aj rovnoprávnosť žien je jedine v poriadku. Ďalej však už nie, ďalej je to nepodarený vtip.

Pani podpredsedníčka je predstaviteľkou strany, ktorá sa dostala do parlamentu s odretým chrbtom, ktorá je známa svojou politikou, ktorá sa programovo hlási k potlačovaniu práv menšín, ľudských práv, k rasizmu, xenofóbii, k národnostnej neznášanlivosti, strany, ktorej predsedom je notorický alkoholik, ktorý svojim vulgárnym slovníkom už urazil snáď každého trochu slušného občana. ( v tejto súvislosti by ma zaujímal názor leteckého úradu a polície či takýto alkoholik môže lietať v tryskovom lietadle len tak nad hlavami nič netušiacich občanov). Strana sa síce hlási k vlastenectvu a ochrane záujmov Slovenska ale vedúci predstavitelia strany si to vlastenectvo dajú dobre zaplatiť, veď zadarmo ani kura nehrabe a oni hrabú hlavne k sebe.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jedine poslanec Ondrej Dostál (MOST - HÍD - OKS) sa ozval a dal najavo svoj nesúhlas. Ostatní mlčali a buď hlasovali za alebo sa zdržali hlasovania. Je to pre mňa nemilé prekvapenie a poviem rovno sklamanie. Pripomínam, že každá strana má vo svojích stanovách a volebnom programe boj proti rasizmu, xenofóbii, boj za ľudské práva, ale hneď na úvod nového volebného obdobia na to zabudli ako by sa niektorí politici báli, že ak by náhodou SNS zmizla z politickej mapy Slovenska nemali by proti komu "bojovať"a stali by sa nepotrebnými.

Vôbec ma nezaujímajú pochybné politické dohody, zmluvy a falošná demokracia v tom,že každý má právo povedať svoj názor. Prosím ale v tomto nebudem nikdy súhlasiť, aby sa dával priestor ľuďom hlasajúcim takéto názory. Svojím volebným ziskom môže byť SNS rada, keby získala vo výboroch jedno miesto podpredsedu napr. vo výbore pre životné prostredie.

Skryť Vypnúť reklamu

Väčšina ľudí si želá svet, v ktorom každý bude mať zaručene aspoň základné ľudské práva. Jednotlivci, občianské združenia, medzinárodné organizácie denne upozorňujú na stúpajúcu agresivitu podobných združení a strán ako SNS. Miesto toho aby sme týchto obmedzencov vytláčali na okraj spoločnosti slovenskí poslanci hneď na prvej schôdzi urobili opak toho čo majú v stanovách a volebných programoch. Veriť, že to bol ich posledný omyl asi nemôžeme.

Otakar Polák

Otakar Polák

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Senior, trochu introvert, ktorý má rád šport, literatúru, svoje sny, ktoré sa väčšinou nesplnili. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu