Nigel Kennedy: punker v rúne huslistu...

V utorok 26.júna u nás prvý raz vystúpil asi najlepší britský huslista Nigel Kennedy.  V rámci festivalu Viva musica ! v Starej tržnici.  Jeho nahrávka Vivaldiho Štyroch ročných období bola zapísaná do Guinessovej knihy rekordov ako najpredávanejší klasický CD album všetkých čias /predaných viac ako dva milióny nosičov a takmer dva roky prvé priečky v rámci UK Classical Charts, keď sa jedno CD predávalo každých 30 sekúnd/.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Mal som to šťastie zažiť jeho koncert počas môjho štúdia v Londýne začiatkom deväťdesiatych rokov v Royal Albert Hall. Beznádejne vypredané, extrémne drahé lístky, publikum v smokingoch a na javisku chlapík s punkovým účesom, roztrhaných rifliach, kanadách a koženej bunde.....

Neveril som vlastným očiam. V koncertnom prostredí klasickej hudby, kde je akceptovaná len čierna a biela, ktoré udáva tón konzervatívnej módy ... zrazu : panker ! A ešte k tomu úspešný ! Aké neuveriteľne osviežujúce....

Hudobní kritici a experti predpovedali, že jeho oblečenie a jeho “cockney” akcent /podobný používal Sid Vicious zo Sex Pistols/ zničia jeho hudobnú kariéru..

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V roku 2006 vyvolal škandál pri spolupráci s Londýnskym orchestrom, lebo nástojil na tom, aby mali tri až štyri skúšky pred samotným koncertom. Chcel aby výsledok bol dokonalý.

Povedal, že chápe, že by mohol mať namiesto toho štyri koncerty a zarobiť štyrikrát toľko peňazí, ale to mu nestojí zato.

Je veľký fanúšik futbalového klubu Aston Villa a niekedy si na koncerte oblečie tričko tohto futbalového klubu /čo urobil aj v Bratislave/. Ako povedal, v Bratislave som ešte nekoncertoval, ale už som tu bol na zápase Aston Villa. Bratislavčania asi čakali viac toho Vivaldiho, ale on si objednal pivo na javisko a odpálil jazzovo-rockového Bacha.

Skryť Vypnúť reklamu

Takže, zoberte si z toho čo chcete, ale je tam pár nasledovaniahodných momentov !

albert otruba

albert otruba

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

part-time capitalist, otec dvoch malých dcér, ktoré ma majú omotané okolo prsta, mám rád literatúru, divadlo, hory, skoré rána, talianske preso, biele víno, vôňu po daždi a prašnú baštu Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu