Neplač nad rozliatym mliekom.

Písmo: A- | A+

Ak chceš zmenu sprav ju. Ak vidíš okolo sebe nemohúcnosť, apatiu a neschopnosť zruš ich. Kedy ak nie teraz ? Na jar bude neskoro pre Teba aj obec

 Vzrušené debaty v krčmách o tom ako to v dedine či meste nefunguje. Plná obec viac či menej reálnych vízií rozvoja dediny či mesta. Také je dnešné Slovensko v oblasti komunálnej politiky. Slovač rada mudruje a spriada plány pri pive, grilovačke či futbale. Každý je odborník na komunálnu politiku a vie, že primátor je taký oný, ten starosta je taký oný a poslanci tí už vôbec nestoja za nič.Keby on mal tú možnosť ukázal by ako sa to robiť má. Skutočne ? 

 Uhundraná Slovač je, zdá sa plná nápadov ako oživiť dedinu či mesto. Musím však konštatovať, že je zároveň väčšinou zbabelá nabrať odvahu, pozbierať podpisy a kandidovať v komunálnych voľbách,ktoré nás čakajú na jeseň. Ono sa to dobre kritizuje poslancov, starostu či primátora, v kľude bez zodpovednosti. A ľahko sa kričí do sveta, akí sú všetci neschopní. A čo tak vziať zodpovednosť do vlastných rúk a ukázať ľuďom v obci ako sa to robiť má? Teraz je tá jedinečná príležitosť, aká sa naskytne raz za štyri roky : Kandidovať za poslanca zastupiteľstva či starostu v obci a ukázať že naše vyjadrenia nie sú len mlátením prázdnej slamy a silnými rečami pri pive. Že kašleš na voľby, lebo nemáš koho voliť ? Môj kamarát mi raz povedal zaujímavú vetu : Ak nemáš koho voliť kandiduj. Len tak spravíš všetko preto, aby sa tvoja obec ( a jej jedno či dedina či mesto ) stala krajším a lepším miestom pre život. Nikto nevie presadiť tvoje nápady na zmenu k lepšiemu tak ako Ty.

 Porozmýšľaj a kandiduj: Ak nie, tak si tie krčmové reči nechaj pre seba. Veci nezmení ten kto vie, ale hlavne ten kto chce. 

 Na to, aby aj nám lepšie bolo nestačí plakať nad rozliatym mliekom ( nad zle zvoleným starostom či poslancami ), ale spraviť všetko preto, aby sa to mlieko nevylialo. 

Jozef BAkša 

Skryť Zatvoriť reklamu