Čo práve čítam (knihy)...

Pri mojich prechádzkach po lesíku zvanom blog.sme.sk som si neraz všimol, že dosť blogerov má v kolónke „Čo práve čítam...“ uvedených viac titulov. Ja som nikdy dve a viac kníh súbežne vo voľnom čase nečítal, tak som sa rozhodol skúsiť to. Rozčítal som tri knihy naraz... (učiteľky slovenčiny by na mňa boli hrdé).

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Výsledný efekt stál za tú námahu.

Teraz už viem, že brat Viliam z Baskervillu spolu s mladou novickou Rune z New Yorku vyšetrujú úmrtia mníchov na pozadí stretnutia dvoch mafiánskych rodín, ktoré sa má uskutočniť práve v tom opátstve. Vraždy pripomínajú apokalypsu, aby napokon vyšlo najavo, že vrahom je starý mních Astorre, ktorý sa snažil ukryť pred svetom knihu napísanú podľa skutočnej bankovej lúpeže.

Don Jorge Aprile, slávny herec z tridsiatych rokov je po odchode do dôchodku zavraždený. Jeho tri deti Adelmus, Berengár a Stephanie nevedia nič o jeho poškvrnenej minulosti. Jeho adoptovaný synovec Adso sa rozhodne vypátrať jeho vrahov, keďže ani vyšetrovateľ FBI Malachiáš nevynakladá veľké úsilie pri vyšetrovaní.

Mladá Nicole, zamestnankyňa videopožičovne, ide k zákazníkovi menom Kurt Cilke pre požičanú videokazetu. Žiaľ nájde ho mŕtveho. Na vlastnú päsť sa púšťa do pátrania po vrahovi. Verí, že vražda súvisí s kazetou, ktorú si nebožtík, inak člen coscy Corleone, stále požičiaval - druhá časť Aristotelovej Poetiky. Pozadie je vyplnené romantickým príbehom medzi Nicole a Bendikom, človekom, ktorého stretla vo videopožičovni.

Na záver sa chcem ospravedlniť autorom ( U. Eco, J. Deaver, M. Puzo ), ktorých diela som týmto článkom znehodnotil.


Rastislav Pálka

Rastislav Pálka

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

rozhodol sa preTVORIVÚ PRESTÁVKU ktorá trvá už Click Here to get this from FreeFlashToys.com! Zoznam autorových rubrík:  Proti všetkýmDesať prstov na klávesniciAj to sa staloNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu