Ako sme sa na Srňacom do histórie vracali

Srňacie je taká malá dedinka na Orave. Vlastne je to mestská časť Dolného Kubína. V sobotu sme sa tam vrátili v čase, veď máme už nejakých 460 rokov. A toto je vlastne taká oneskorená kvázifotoreportáž.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (27)

Na začiatok správneho podujatia patrí sprievod. Keďže som ho ale nejak zabudla odfotiť, tak si ho tu môžete predstaviť (konský povoz, ľudia v krojoch, kostýmoch, a my, asi siedmi domáci:-)

V dedine (pardon, v mestskej časti som chcela napísať, bežne sa mi toto nestáva) sa nám prihovoril nielen Václav Zmeškal, historická to postava Srňacieho, ale aj viceprimátor Dolného Kubína Roman Matejov. Tu sú na jednej fotke:

Obrázok blogu

Nechýbalo ani divadlo Femina (spoluorganizátori podujatia) s divadelným predstavením o Jurovi Thurzovi:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Obrázok blogu

Nádych histórie pridali aj ľudoví tvorcovia z cechu historických remesiel. Okrem predaja svojich výrobkov radi predviedli aj ich tvorbu, či už šlo o kováča alebo čipkárku:

Obrázok blogu

Obrázok blogu

Obrázok blogu
Obrázok blogu


A tak, ako na každom správnom historickom podujatí, sa tu objavili šermiari... (tu sú v nejakých lenivých pózach, strašné):

Obrázok blogu

Obrázok blogu

Dokonca aj lukostreľbu predviedli (moje ľavé oko sa doteraz spamätáva:-):

Obrázok blogu

Vlastne toho bolo za celý deň na takú malú osadu tak veľa, že sa tu ani všetko nedá vymenovať. Snáď len do ďalšieho ročníka (už jubilejného-budúcoročného-V.) - možno bude aj väčšia návštevnosť, ak sa niekto rozhodne, že dá peniaze na opravu cesty:)

Ivana Palugová

Ivana Palugová

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som rada apatická k životu a milujem ignorovanie ľudí okolo seba:) Zoznam autorových rubrík:  takô, zo životasamsing ebáut míaj takto by to mohlo byťSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu