Kadernictvo zivota alebo zmena je zivot...

Je možné zmeniť svoj život podobne ako účes? Je zmena života rovnako definitívna ako nový krátky zostrih? Čiže v podstate nie je ničím definitívnym, a tak ako vlasy dorastú vráti sa náš život do starých zabehaných koľají. Účesy sú jeden deň módne, aby nimi ďalší deň neboli a to len preto, lebo pozajtra sa do módy vrátia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Podobne je to aj s našimi životmi. Jeden deň urobíme „životné rozhodnutie, definitívnu zmenu“ a nasledujúce ráno sa prebudíme s rovnako dlhými vlasmi. Sklamanie? Možno. Radosť? Asi áno. Neznamená však „takáto návšteva u kaderníka“ snahu meniť aj seba , prispôsobiť sa poslednému výkriku módy, hoci za cenu svojej vlastnej identity? A čo ak práve to vedie k nájdeniu svojho skutočného ja? Čo ak je práve zmena nášho doterajšieho života tým správnym spôsobom hľadania svojej osobnosti? Ak áno, tak čím máme začať? Účesom? Ak kaderníka navštevujeme pravidelne a používame ten správny šampón, môžeme zabrániť vlasom, aby rástli, tak ako sami nechceme. Čo však v prípade, že je kaderník neschopný resp. nevieme, čo sa od neho dá čakať? Risk? A nemáme nijakú záruku, že budeme vyzerať lepšie. Je teda len na nás, či sa vrátime do síce pohodlných zabehaných koľají, ale pripravíme sa pritom o možnosť skutočne žiť. . .

Lenka Pančurová

Lenka Pančurová

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

V registracii sa odrazu objavila otazka :Kto ste? A ja som po dlhom case stratila rec... Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenápre seba, pre vás......len tak...

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu